Kronike | Gazeta Koha Jone | Page 118

Kronike

Home Kronike Page 118

Dënohet 26-vjeçari shqiptar, ai la shkollën për “shtëpinë e barit”: Nëna u sëmur, duheshin lekë

0
A ka më rini në Shqipëri? Pse ikim si refugjatë në Europë? Historia e Gerlado Xixit është si e çdo të riu që kërkon një jetë ...

Turist në Shqipëri – Holandezët pinë më shumë alkool, anglezët dhe nordikët nuk kursehen, polakët dhe italianët më “kurnacët”

0
Si po ndikon në konsum lulëzimi turistik që po përjeton vendi këtë vit. Operatorët turistikë ankohen se shteti nuk po bën asg...

Në 7 muaj 24 vrasje, shumica nga dora mafioze e paguar

0
Vendi po përjeton krime mafioze, masakra me të vrarë, dhe vrasësit me pagesë. Ekzekutime mafioze, krime në familje dhe shpërt...

RENEA ”blindon” edhe Vlorën, Vija: Po kërkohen gjurmë për gjetjen e Ervis Martinajt

0
Pas Shijakut, RENEA ka ''blinduar'' edhe Vlorën. Gazetari i kronikës së zezë, Ermal Vija, thotë se policia po kërkon gjurmë p...

Plagosi punonjësin e IMT-së, flet vëllai i autorit: Në shtëpi ishte veç vajza minorene, u terrorizua

0
Detaje të reja janë mësuar në lidhje me ngjarjen që ndodhi në Tiranë, ku një 52-vjeçar ka plagosur me armë zjarri një punonjë...

Ministria e Mbrojtjes: Mbi 50 familje në Lezhë dhe Shkodër janë evakuuar

0
Ministria e Mbrojtjes ka dhënë detaje lidhur me situatën e shkaktuar nga reshjet në vend. Situata më problematike është paraq...

“Gangsterët” shqiptarë një hap përpara Britanisë, “The Sun” zbulon metodën e re të bandave

0
Gazeta britanike "The Sun" shkruan sërish për kalimin ilegal me gomone të shqiptarëve dhe për bandat kriminale shqiptarë që s...

Vrasja e Xhuvanit në Elbasan, mbyllen hetimet për Paplekajn dhe dy zyrtarët e Policisë

0
Prokuroria e Elbasanit përfundoi hetimet për vrasjen e Pjerin Xhuvanit më 21 prill 2021, dhe dërgohet për gjykim Arbër Paplek...

Ngacmoi seksualisht të miturën, nisin hetimet ndaj 14-vjeçarit në Vlorë

0
Një 14-vjeçar nga Vlora është vënë nën hetim dhe ndjekje penale pasi ka ngacmuar seksualisht një të mitur. Pas denoncimit ...

Xhaxhai i Ervis Martinajt: Mund ti ketë ndodhur diçka nga grupet që kërkojnë ta eliminojnë

0
Ku është i shumëkërkuari nga Policia, Ervis Martinaj? Xhaxhai i tij Faik Martinaj pretendon se vetë nuk ka pasur asnjë kom...