Kronike | Gazeta Koha Jone | Page 120

Kronike

Home Kronike Page 120

Moti bën kthesën e madhe për nesër

0
Moti bën kthesën e madhe për nesër E diela e parë e shtatorit nuk parashikohet një ditë e mirë për plazh. Jugu dhe juglin...

Nënë e bir humbin jetën brenda ditës nga COVID

0
Betejën me COVID-19 e kanë humbur ditën e sotme në Kosovë edhe dy pjestarë të së njëjtës familje nga Rahoveci. Ata janë nënë ...

A duhet të vaksinohen personat që kaluan COVID-19? Përgjigjet Alimehmeti

0
Mjeku Ilir Alimehmeti ka thënë ditën e sotme se të vetmit që duhet të bëjnë vaksinën edhe pse kanë kaluar COVID-19 janë të mo...

Zvicerianët zbulojnë se Liqeni i Ohrit ka qenë i banuar 5 mijë vjet para erës së re

0
Një vendbanim antik në brigjet e Liqenit të Ohrit është mijëra vite më i vjetër nga sa mendohej më parë. Zbulimi është bërë n...

Gjendet e vdekur në banesë 26-vjeçarja në Tiranë, policia tregon se çfarë ka ndodhur

0
Një ngjarje e rëndë ka ndodhur pasditen e sotme në Tiranë, ku një 26-vjeçare është gjetur e vdekur në banesë. Sipas polici...

Rriten rastet me Covid-19 në vend, humbin jetën 4 qytetarë

0
Vijojnë shifrat e larta të infektimeve me Covid-19 në vend. Gjatë 24 orëve të fundit kanë rezultuar pozitivë, 984 qytetarë, p...

Vrasja në Tropojë / Ja kush është viktima dhe autori, policia jep detajet e para

0
Është identifikuar viktima, pas të shtënave me armë zjarri në fshatin Çerem të Tropojës. Ai është 49-vjeçari Isat Goçaj, ndër...

Tronditet Tropoja, vritet me armë zjarri një person

0
Një 49-vjeçar është vrarë me armë zjarr pasditen e sotme në Tropojë. Viktima është identifikuar si shtetasi I.Goçaj. Ngjar...

Erion Dasho: Ju tregoj arsyen pse po rriten me shpejtësi infektimet me Covid-19 në Shqipëri

0
Mjeku Erion Dasho, ka komentuar situatën epidemiologjike në vend. Dasho është shprehur se në rritjen e rasteve të reja ka ...

Ulen rastet e reja me Covid-19 në Greqi, shënohen edhe 30 viktima në 24 orë

0
Rastet e reja me Covid-19 kanë pësuar një rënie të lehtë në Greqi. Ministria e Shëndetësisë raporton se gjatë 24 orëve 2,2...