Kronike | Gazeta Koha Jone | Page 2

Kronike

Home Kronike Page 2

”Masakra e Çoles”, i riu lëvizte i lirë. Kapet pas 7 vitesh

0
Të dënuar, të shpallur në kërkim, por lëvizin të lirë. E tillë është ngjarja e kësaj të enjteje me Ani Begaj, i dënuar me 35 ...

Fati i Ervis Martinajt, RENEA zbulon sendet misterioze në Shijak

0
Ku është Ervis Martinaj, çfarë i ka ndodhur? Ende përgjigjet mungojnë. Policia ka ushtruar së fundmi disa kontrolle në qyt...

Studiuesit e klimës, temperaturat në rritje deri në vitin 2060!

0
Ky vit shënon rritje rekord të temperaturave. Në Sevile (Spanjë) këtë muaj arriti në 47.7 gradë, kurse në Londër 40.3 gradë. ...

Operacioni shqiptaro-turk. Një turk në pranga, dy shqiptarë në kërkim për drogë

0
Një shtetas turk është arrestuar, gjatë operacionit ndërkombëtar “Përtej kufijve” në Manisa të Turqisë. Gjithashtu janë shpal...

Rrezik për aksidente, policia propozon heqjen e monopatinave nga rruga

0
Në Shqipëri monopatinat janë jë trend, por që janë të kthyer në një rrezik për qytetarët dhe automjetet në Tiranë. Shqetësimi...

Disa këshilla që do t’ju ndihmojnë të kurseni më tepër energji elektrike dhe para

0
Mënyra më e mirë për të filluar të kurseni në kostot e energjisë elektrike është të tregoheni më të zgjuar me mënyrën se si e...

Mediu: Duhet të frenojmë influencën ruse dhe kineze në Ballkan

0
Kryetari i PR-së, Fatmir Mediu flet për ndikimin rus dhe atë kinez në rajonin e Ballkanit. Për të është e nevojshme që të shi...

Poezi nga Ali Asllani*: Vlorën edhe Vlorën thelp e kam në zemër, ditën e kam dritë, natën e kam ëndërr…

0
Poezi nga Ali Asllani që i ngre hymn Vlorës dhe që i shkon sot këtij qyteti me tradita patriotike. Ai ishte poet, diploma...

Babë e bir grushtojnë dhe bëjnë për spital shoferin 32-vjeçar

0
Një 32-vjeçar ka përfunduar në spital, pasi është dhunuar sot në Laprakë nga babë e bir, me inicialet Xh.B, dhe A.B. Sipas...

Gjana sulmon kryetarin e PD Kukës: Qyteti ishte një katrahurë, sot i bukur dhe model

0
Nga Granit Gjana I paska ardhë goja dhe kryetarit të nongratave në Kukës(kandidat në tentativë) që flet si “Mi...