Bota | Gazeta Koha Jone

Bota

Home Bota

Sa kushton funerali i Mbretëreshës Elizabeth dhe kush do ta paguajë

0
Nuk u kursye aspak për funeralin e Mbretëreshës Elizabeth. Një ceremoni luksoze, me përkujtime solemne, vigjilje dhe procesio...

Nënshtetësia greke, Tsipras lajmëron lehtësime

0
Kreu i partisë Syriza në Greqi, Aleksis Tsipras ka paraqitur “gjashtë prioritetet kryesore kombëtare mbi të cilat është struk...

Tërmetet në Turqi, gjeologu ka bërë një tjetër parashikim të frikshëm

0
Në një kohë që Turqia dhe Siria është e rrënuar në zonat e prekura nga tërmeti, dhe bota po jep ndihmat, duket se qetësi nuk ...

KFOR rrezik përplasje me forcat speciale të Kosovës!

0
Po ndodh ajo që nuk pritej. Ditën e sotme, KFOR-i ka vendosur barrikadë në hyrje të Leposaviqit, ndërsa kanë ndaluar Njësinë ...

Pse Mbretëresha Elizabeth nuk vendoste rrip sigurimi dhe lëvizte pa patentë?

0
Me shallin e saj të mbështjellë rreth kokës, mbretëresha Elizabeth jo vetëm sundoi Britaninë e Madhe, por edhe rrugët e saj. ...

Gjermania kërkon 400 mijë punëtorë të specializuar. Shtetësia do jepet për 5 vjet. Shqipëria po braktiset nga rinia dhe specialistët

0
Shqipëria po braktiset me turravrap të madh nga rinia për shkak të mos gjetjes se një pune dhe jetese të sigurtë që vjen nga ...

Gruaja që udhëton 1600 km çdo ditë për të shkuar në punë

0
Historia e Giuseppina Giuliano është e veçantë. 29-vjeçarja napolitane udhëton çdo ditë nga Napoli në Milano për të punuar si...

E zgjoi në mëngjes dhe i tha shko në punë, babai 72-vjeçar vret djalin me pushkë

0
Një vrasje brenda familjes është shënuar në Izmir të Turqisë. Një 72-vjeçar ka vrarë me pushkë djalin e tij 36-vjeçar, për sh...

Masakra me 9 viktima në shkollë, Serbia shpall 3 ditë zie! Zbulohet pse 14-vjeçari vrau shokët

0
Serbia ka shpallur tre ditë zie kombëtare për masakrën që ka tronditur Europën. Janë 8 nxënës dhe roja i sigurisë, të cilët u...

VIDEO/ Me çifte rrëzoi avionin 85 milionë eurosh të Rusisë, pensionisti ukrainas shpallet një hero

0
Lufta ruse në Ukrainë, është e mbushur me ngjarje të frikshme, por edhe të pazakonta. Një pensionist vendas arriti të rrëzont...