Bota | Gazeta Koha Jone

Bota

Home Bota

”Kanë ardhur 148 forca speciale”, ministri i Mbrojtjes: Rusia ka kampe stërvitore në këtë shtet të Ballkanit

0
Bosnje-Hercegovina ka pretenduar se ka raporte të inteligjencës për njësi paraushtarake ruse që stërvisin njerëz në Republikë...

Reshje dëbore dhe temperatura -10 gradë Celsius, anulohen flurimet në Britani

0
Britania po përjeton reshje të dendura bore, dhe temperaturat janë ulur ndjeshëm. E njëjta situatë është edhe në Skoci. Për k...

Askush nuk doli për ta mirëpritur. Presidenti gjerman pret gjysmë ore në shkallët e avionit në Katar (VIDEO)

0
Presidenti gjerman Frank-Walter Steinmeier priti për rreth gjysmë ore në derën e avionit që e çoi në Doha derisa një zyrtar i...

Papa Françesku i sëmurë! Mendohet se vuan nga …

0
Papa Françesku i sëmurë, por shkon në Dubai për konferencën e klimës Papa Françesku zbuloi të dielën se ai ka një inflamac...

Kisha gjermane në prag të përçarjes, lëvizja e Papës i trondit të gjithë

0
Situata e kishës gjermane vazhdon t'i prishë gjumin Papa Françeskut. Vetë Ati i Shenjtë e pranoi këtë në një letër dërguar më...

Britania përjeton natën më të ftohtë të nëntorit në 13-vitet e fundit

0
Njerëzit në pjesën më të Britanisë së Madhe kanë kaluar natën e tyre më të ftohtë të nëntorit që nga viti 2010 dhe kanë tre d...

Ushtarët rusë drejt dezertimit në Ukrainë: “Vdekje?! Nuk ka më vdekje trimi këtu”

0
Të vdekur, të plagosur ose dezertor, regjistrimet sekrete zbulojnë ushtarë rusë që përpiqen të dalin nga lufta në Ukrainë ...

Nju Jorku pritet të vendosë taksë 15 dollarë për lëvizur makinën në qendër të qytetit

0
Drejtimi i makinës në qendër të Manhatanit në Nju Jork së shpejti mund të kushtojë 15 dollarë në ditë. Kjo propozohet nga pla...

Cilat ishin 5 qytetet më të shtrenjta për të jetuar në 2023-shin

0
Cilat ishin 5 qytetet më të shtrenjta për të jetuar në 2023-shin? Je kurioz t'i dish? Singapor Zyrih Gjenevë N...

“Çmenden” temperaturat në Evropën Veriore – Gjermania raporton për të paktën 2 të vdek*ur nga acari

0
Fillimi i hershëm i dimrit ka sjellë reshje të dendura dëbore dhe rrugë të akullta në Evropën Veriore, duke krijuar ndërprerj...