Bota | Gazeta Koha Jone | Page 1018

Bota

Home Bota Page 1018

“Daily Mail” publikon pjesë nga ditari i Caroline: Babis është ekstrem dhe i rrezikshëm!

0
Krimi tragjik në Greqi, ku bashkëshorti mbyti për vdekje gruan e tij 20-vjeçare, është kthyer në objekt të shumë mediave botë...

Analiza e radios shtetrore gjermane DW: Çfarë na mëson fundi i Jugosllavisë

0
Nga DW- Më 26.06.1991 filloi lufta, që shkatërroi Jugosllavinë. Sot shtete të tjera multietnike dhe organizime të ngjashme m...

Donacionet e G7 nuk ka gjasa ti japin fund pandemisë deri në 2022

0
The Conversation Gjatë samitit të G7, udhëheqësit e demokracive më të pasura në botë vendosën një objektiv për ti dhënë fu...

Kompania e Trump nën kërcënimin e akuzave penale

0
Prokurorët në Manhatan po shqyrtojnë mundësinë e ngritjes së akuzave penale ndaj organizatës së ish-Presidentit Trump, pas nj...

Rregullatori për Ilaçe në SHBA paralajmërim për vaksinat Pfizer dhe Moderna

0
Rregullatori për Ilaçe në Shtetet e Bashkuara, ka shtuar një paralajmërim në vaksinat e kompanive Pfizer/BioNTech dhe Moderna...

Tërmet me mangitudë 4.3 të shkallës rihter në Malin e Zi

0
Lëkundje tërmeti janë ndjerë në Malin e Zi. Mësohet se lëkundjet me magnitudë 4.3 të shkallës Rihter janë ndjerë në Ilago për...

Qëllohet me armë helikopteri që po udhëtonte presidenti kolumbian

0
Helikopteri me të cilin udhëtonte presidenti i Kolumbisë është qëlluar me armë pranë kufirit me Venezuelën. Presidenti Ivá...

OBSH: Bota po dështon në furnizimin me vaksina anti-covid

0
Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH) tha se në vendet e varfra ka mungesë të madhe të vaksinave kundër koronavirusit. ...

Nënpresidentja Harris viziton kufirin jugor të Shteteve të Bashkuara: Do kemi një ditë produktive

0
Nënpresidentja Kamala Harris mbërrit në kufirin SHBA-Meksikë, të premten në kuadrin e përpjekjeve të administratës së Preside...

COVID-19 në Itali, 753 të infektuar dhe 56 viktima gjatë 24 orëve të fundit

0
Ministria e Shëndetësisë në Itali, ka përditësuar të dhënat e fundit, sa i përket ecurisë së COVID-19 atje. Në njoftimin z...