Bota | Gazeta Koha Jone | Page 2

Bota

Home Bota Page 2

Tanket Izraelite afrohen në Khan Younis

0
Burimet për BBC raportojnë se tanke dhe automjete të blinduara izraelite, janë duke u afruar në periferi të Khan Younis në ju...

Shpërthimi i vullkanit në Indonezi – Raportohet për 11 të vrarë

0
Njëmbëdhjetë alpinistë janë gjetur të vdekur pranë kraterit të vullkanit 'Marapi' të Indonezisë pasi shpërtheu gjatë fundjavë...

Ukrainë: Zyrtari rus konfirmon vdekjen e Gjeneralit Madhor

0
Një zyrtar lokal rus ka konfirmuar vdekjen në aksion në Ukrainë të Gjeneral-Major Vladimir Zavadsky, raportuar nga burime pro...

Deklaroi se “nuk ka asnjë shkencë për lëndët djegëse” – Përgënjeshtron deklaratën Sulltan Al-Jaber

0
Presidenti i bisedimeve në vazhdim të OKB-së për klimën, Sulltan al-Jaber ka reaguar ndaj pretendimeve se ai mohon një pjesë ...

Sulmi në Paris: Nëna e të dyshuarit kishte ‘raportuar shqetësime’

0
Nëna e një burri të dyshuar për vrasjen me thikë të një turisti gjerman pranë Kullës Eifel në Paris raportoi shqetësimet për ...

Pneumonia nga Kina në Itali: Shafqen rastet e para tek fëmijët

0
Bakteri përgjegjës - Mycoplasma pneumoniae - ka qarkulluar gjithmonë në komunitet dhe numrat lidhen krysisht me periudhën e d...

Ndërlikohet situata e evakuimit në Gaza! Ushtarët izraelite shpërndan informacione kontraditore në fletushka

0
Situata e evakuimit në Gaza është jashtëzakonisht e ndërlikuar. Ushtria izraelite ka lëshuar harta që tregojnë një Rrip të...

Gjermania shton kontrollet kufitare me Poloninë, Çekinë dhe Zvicrën

0
Gjermania po zgjat kontrollet e përkohshme kufitare me Poloninë, Republikën Çeke dhe Zvicrën deri më 15 dhjetor, njoftoi të h...

Princi Harry fillon betejën treditore të Gjykatës së Lartë mbi të drejtën ligjore për “mbrojtje”

0
Çështja treditore e Princit Harry në Gjykatën e Lartë kundër Ministrisë së Brendshme mbi marrëveshjet e sigurisë në Mbretërin...

Sunak ndërmerr masa drastike për uljen e shifrave të migracionit

0
Qeveria e Rishi Sunak do të zbulojë një grup të madh masash për të ulur migrimin neto në MB pasi shifrat u rritën në një nive...