Bota | Gazeta Koha Jone | Page 2

Bota

Home Bota Page 2

Gazeta satirike që del 1 herë në 4 vite, lexuesit në rradhë për ta marrë

0
Ka një gazetë në botë që botohet 1 herë në 4 vite dhe ajo gjendet në Francë. Gazetara satirike “La Bougie du Sapeur” ka dalë ...

Cilat janë ëndrrat e parealizuara të Giorgia Melonit?

0
Gjatë një darkë me korrespondentë të huaj kryeministrja italiane Giorgia Meloni u “rëfeu” gazetarëve ëndrrat e saj të pareali...

Vuçiç akuzon perëndimin se po ushtron trysni mbi Serbinë për të njohur Kosovën dhe për t’i vënë sanksione Rusisë

0
Presidenti serb Aleksandar Vuçiç akuzoi perëndimin, duke thënë se po ushtron trysni mbi Serbinë për të njohur Kosovën, për t’...

Presidenti Macron nuk e përjashton dërgimin e trupave te NATO-s në Ukrainë

0
Në konferencën për Ukrainën e mbajtur në Paris, më shumë se 20 vende vendosën t'i japin më shumë dhe më shpejt ndihmë asaj. M...

Gruaja e Navalny-t thirrje eurodeputetëve: Bëhuni inovatorë, Putin nuk mposhtet me sanksione

0
Yulia Navalnaya, bashkëshortja e liderit simbol të rezistencës anti-Putin Aleksei Navalni, mbajti këtë të mërkurë një fjalim ...

Si do ta ndihmojnë Ballkanin 6 miliardë eurot e kushtëzuara të BE-së?

0
Gjashtë miliardë euro – ky është fondi që Bashkimi Evropian ka planifikuar të ndajë për Kosovën, Shqipërinë, Maqedoninë e Ver...

Lu*ta Izrael-Gaza: SHBA dërgon ndihmën e parë, të parashutuar nga tre avionë ushtarakë

0
Shtetet e Bashkuara kanë kryer dërgimin e parë të ndihmave humanitare për Gazën, me më shumë se 30,000 vakte të parashutuara ...

Çfarë synoi Macron me idenë e dërgimit të trupave perëndimore në Ukrainë?

0
Presidenti francez, Emmanuel Macron është parë i izoluar në skenën evropiane këtë javë, pasi ka thënë se mundësia e dërgimit ...

Kush janë të burgosurit e tjerë rusë që mund të kenë fatin fa*al të Aleksei Navalny?

0
Kur autoritetet e burgjeve në Arktikun rus njoftuan për vdekjen e papritur të liderit opozitar rus, Aleksei Navalny, më 16 sh...

Putin kërcënon Perëndimin: Kemi armët bërthamore më të jashtëzakonshme, që mund të godasin objektivat tuaj

0
Presidenti rus, Vladimir Putin paralajmëroi vendet perëndimore sot se ekziston një rrezik i vërtetë i luftës bërthamore nëse ...