Bota | Gazeta Koha Jone | Page 3

Bota

Home Bota Page 3

Tronditet Turqia nga tërmetet! 5.1 ballë në Bursa, dridhet dhe Stambolli

0
Një tërmet tjetër ka prekur sot Turqinë, dukë shënuar një lëkundje të përsëritur brenda pak ditësh. Paraditen e sotme janë nd...

“Revolucion në kardiologji”, DW: Inteligjenca Artificiale mund të parashikojë infarktet e zemrës

0
Revolucion në kardiologji: Inteligjenca artificiale mund të parashikojë që dhjetë vjet përpara infarktet e zemrës duke zbulua...

Meloni në Beograd: integrimi i Ballkanit Perëndimor në BE është vendimtar

0
Ajo pas takimit me presidentin e Serbisë Aleksandar Vuçiq deklaroi se BE nuk duhet të jetë një klub ku të vendoset se cilat v...

Sulm me thikë në New York, 4 persona të vrarë dhe 3 të tjerë të plagosur

0
Katër persona, përfshirë dy fëmijë, janë vrarë dhe tre të tjerë janë plagosur pas një sulmi me thikë në Queens, New York. ...

Tërmeti me magnitutdë 7.6 ballë godet Filipinet – Gruaja shtatzën humb jetën

0
Një tërmet i fuqishëm 7.5 ballë ka goditur ishullin e dytë më të madh të Filipineve, Mindanao. BBC raporton se një grua shtat...

SHBA thirrje Izraelit: Po zëvendëson një fitore taktike me një humbje strategjike

0
SHBA-ja i ka bërë thirrje Izraelit të ndërmarrë më tepër veprime për t’i mbrojtur civilët në Gaza, raporton “BBC”. Sekreta...

Aeroporti i Amsterdamit anullon me dhjetëra fluturime për shkak të reshjeve të borës

0
Në aeroportin “Schiphol” të Amsterdamit, janë anuluar dhjetëra fluturime këtë të dielë për shkak të reshjeve të borës që prit...

Gjermania e zotuar në samitin e klimës – përveç 100 milionë dollarëve ajo bën thirrje për zgjerim të energjisë ripërtëritse

0
Kancelari gjerman, Olaf Scholz, u ka bërë thirrje vendeve të botës që të zgjerojnë kapacitetet e energjisë së ripërtërirë der...

Sulmi ajror në kampin e refugjatëve në Jabalia u merr jetën 10 personave

0
Në veri të Rripit të Gazës janë vrarë dhjetëra njerëz në një sulm ajror në kampin e refugjatëve Jabalia. Disa pamje treg...

Pas 12-vitesh nis regjistrimi i popullsisë në Mal të Zi

0
Regjistrimi i popullsisë në Mal të Zi ka filluar sot dhe siç ka njoftuar Enti i Statistikave të Malit të Zi (Monstat), regjis...