Bota | Gazeta Koha Jone | Page 922

Bota

Home Bota Page 922

Dita e parë e Lojërave Olimpike “Tokyo 2020”, Kosova në mesin e 28 shteteve që arritën të marrin medalje, Majlinda Kelmendi zhgënjen!

0
Dita e parë e Lojërave Olimpike “Tokyo 2020” ka njohur edhe fituesit e medaljeve të para në disa sporte. Deri më tani ësht...

Përleshje të ashpra në Paris në protestën kundër pasaportës së vaksinimit

0
Përleshje në Paris midis demonstruesve që morën pjesë në marshimin kundër pasaportës shëndetësore dhe policisë në zonën e Cha...

India goditet rëndë nga përmbytjet, shkon në 136 numri i viktimave

0
Numri i viktimave nga rrëshqitjet e tokës për shkak të shirave monsun që goditën shtetin federal Maharashtra në Indinë perënd...

Covid-19 në Itali, 5140 mijë raste të reja dhe 5 viktima në 24 orë

0
Italia po vazhdon të regjistrojë numër të madh të të infektuarve me COVID-19. Ndonëse ka filluar vaksinimi tashmë që një k...

Boris Johnson dëshiron që rastet Covid të rriten

0
Një prej shkencëtarëve që është pjesë e komitetit “Sage”, që këshillon qeverinë britanike lidhur me çështjet e pandemisë, ka ...

Zyrtarët amerikanë të shëndetit: Varianti Delta, mes sëmundjeve më ngjitëse që shkenca njeh

0
Zyrtarët amerikanë të shëndetësisë po vazhdojnë paralajmërimet për rrezikshmërinë e variantit Delta të koronavirusit, për të ...

“Delta” përhapet masivisht, OBSH bën thirrje: Vaksinohuni sa më shpejt!

0
Varianti “Delta” i koronavirusit është përhapur në të gjithë botën, por shqetësues po shihet fakti që po dominon në kontinent...

Italia zgjat gjendjen e emergjencës nga COVID-19

0
Italia njoftoi të enjten masa të reja kundër COVID 19 pasi infeksionet filluan të rriten përsëri, kryesisht për shkak të vari...

S’dilte prej 8 muajsh nga shtëpia për shkak të Covidit, përplaset nga kamioni në udhëtimin e parë

0
Prej 8 muajsh nuk dilte nga shtëpia që të mbrohej prej Covid 19. Gjithsesi Sarah Lewis nuk i shpëtoi dot asaj që duket ishte ...

Kush mohon gjenocidin e Srebenicës, do të dënohet me burg

0
Përfaqësuesi i lartë i komunitetit ndërkombëtar në Bosnje e Hercegovinë, Valentin Inzko ka vendosur që të ndërmarrë ndryshime...