Rajoni | Gazeta Koha Jone | Page 100

Rajoni

Home Rajoni Page 100

“Paqe” mes Serbisë dhe Kosovës, orët e fundit të marrëveshjes

0
Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, thotë se reciprociteti duhet të jetë përbrenda çdo zgjidhjeje normalizuese me Serbinë, t...

Albin Kurti reagon pas marrëveshjes me Serbinë: Reciprociteti, fryma e zgjidhjeve parimore

0
Kryeministri Albin Kurti ka reaguar pas marrëveshjes ndërmjet Kosovës dhe Serbisë për heqjen e dokumenteve për hyrje-dalje. A...

Provokim? ”Open Balkan” mban panairin kulturor më 1 shtator, po në atë datë nis zbatimi për targat nga Kosova

0
Nisma rajonale “Open Balkan”, do të organizojë panairin e parë për kulturën, më datë 1 shtator, në Serbi. Ky panair do të shë...

Kurti nuk heq dorë për targat dhe dokumentet serbe

0
1 shtatori po afron, dhe kryeministri i Kosovës, Albin Kurti përsëriti qëndrimin se nuk do të tërhiqet nga vendimi për zbatim...

SHBA dhe BE: Në Kosovë, më 1 shtator s’do të ketë dhunë

0
SHBA dhe BE me përfaqësuesit e tyre, kërkuar propozime konkrete nga palët (Kosovë dhe Serbi) për një marrëveshje që shmang ri...

Escobar në Kosovë: SHBA mbështet dialogun me ndërmjetësim të BE-së

0
I dërguari i posaçëm për Ballkanin Perëndimor i SHBA-së, Gabriel Escobar, tha që SHBA-ja mbështet dialogun me ndërmjetësim të...

Zyrtari i DASH takon Osmanin, presidentja: Kosova do të vijojë të jetë palë konstruktive

0
Gabriel Escobar, nisi vizitën e tij në Kosovë. I emëruari i posaçëm i Shteteve të Bashkuara të Amerikës për Ballkanin Perëndi...

Berisha: Rama është vëllai i Vuçiçit, serbët në Kosovë janë më të mbrojturit në botë

0
Kreu i Partisë Demokratike Sali Berisha, gjatë një takimi në Dibër ka sulmuar sërish kryeministrin Edi Rama, duke e cilësuar ...

Çeçenët do vrasin serbët në Kosovë? Opozita: Provokim nga Aleksandër Vuçiç, aleat i Rusisë

0
Luftë dhe vrasje, kjo është gjuha e përditshme në fjalimet dhe qëndrimet e politikës serbe. Së fundi ata kanë përfshirë edhe ...

Vjosa Osmani dhe stafi i Presidencës, shpenzuan mbi 75 mijë euro për 6 muaj

0
Mediat në Kosovë, shkruajnë si mbi 86 mijë euro janë shpenzuar nga Presidenca e Kosovës për periudhën janar-qershor të këtij ...