Rajoni | Gazeta Koha Jone | Page 101

Rajoni

Home Rajoni Page 101

Zëri i shqiptarëve në Kuvendin e Serbisë

0
“Fitimi i një ulëseje në Kuvendin e Serbisë është i rëndësishëm kjo për palën shqiptare, veçanërisht për ato parti që mbrojnë...

Vendet anëtare të BE-së: Abazoviç po luan me zjarrin

0
A është sot pro europian, kryeministri i Malit të Zi, siç edhe është prezantuar? Shqiptari Dritan Abazoviç është kritikuar ng...

Presidenti i Këshillit Europian në Shkup: Negociatat nisin nëse pranoni propozimin francez

0
Presidenti i Këshillit Europian, Charles Michel ka mbëritur në Shkup dhe në konferencës për shyp, i bëri thirrje Maqedonisë s...

Charles Michel mbërrin në Shkup, opozita protesta të dhunshme

0
Këtë të martë, Presidenti i Këshillit Europian, Charles Michel pritet të vizitojë Shkupin. Në fokus të bisedimeve mes Mich...

Albin Kurti: Procesi i Berlinit i duhuri për integrimin në BE

0
Kundërshtimin për “Open Balkan”, kryeministri i Kosovës Albin Kurti nuk e harron ta deklarojë në çdo takim, apo dalje mediati...

Deklarat e fortë e Čanak: Rusët po planifikojnë vrasjen e Vuçiçit dhe luftë në Ballkan

0
Presidenti i Lidhjes së Social Demokratëve të Vojvodinës, Nenad Čanak, së fundmi ka dhënë një deklaratë të fortë duke theksua...

Kancelari austriak: Maqedonia e Veriut ndryshoi dhe emrin për BE-në! Është detyrimi ynë që të nisë procesi i anëtarësimit

0
Kancelari i Austrisë, Karl Nehammer ka deklaruar gjatë një forumi se Maqedonia e Veriut ka bërë gjithçka për nisjen e negocia...

Kancelari gjerman në Kosovë: Dy vende që nuk njohin njëra-tjetrën nuk bëhen dot anëtare të BE

0
Kancelari gjerman, Olaf Scholz tha në Prishtinë se për dialogun Kosovë-Serbi duhet qëndrim konstruktiv dhe një marrëveshje pë...

“Shqiptarët e Malit të Zi”- tema në Ulqin

0
Në Ulqin u mbajt dialogu i hapur me temën “Shqiptarët në Mal të Zi- sfidat dhe mundësitë e shekullit XXI”, ku u shprehen pikë...

Abazovic u zgjodh kryeministër i Malit të Zi, vjen reagimi i parë nga Serbia

0
Kryeministrja e Serbisë, Ana Brnabic, ka uruar Dritan Abazovic për zgjedhjen si kryeministër i Malit të Zi. Përmes një postim...