Rajoni | Gazeta Koha Jone | Page 101

Rajoni

Home Rajoni Page 101

Nimanbegu: Dikush jashtë Malit të Zi ka gisht në formimin e qeverisjes së re

0
Ish-deputeti në Kuvendin e Malit të Zi, Genci Nimanbegu thotë se dikush nga jashtë Malit të Zi ka gishta në formimin e qeveri...

Shtëpia e Bardhë: Serbia ka filluar të tërheqë forcat nga kufiri me Kosovën

0
Zëdhënësi i Shtëpisë së Bardhë për Sigurinë Kombëtare, John Kirby tha të martën se Serbia ka filluar tërheqjen e forcave serb...

Stoltenberg nis vizitën 2 ditore në Shkup këtë pasdite

0
Siç është paralajmëruar, vizitën zyrtare Stoltenberg do ta fillojë në Qeveri, pas së cilës do të mbahet një konferencë e përb...

Lëkundje të forta tërmeti, ja epiqendra

0
Një tërmet i fortë me magnitudë 4.2 të shkallës Rihter, u regjistrua në Neum të Bosnje Hercegovinës. Fatmirësisht nuk raporto...

Albin Kurti: Procesi i Berlinit i duhuri për integrimin në BE

0
Kundërshtimin për “Open Balkan”, kryeministri i Kosovës Albin Kurti nuk e harron ta deklarojë në çdo takim, apo dalje mediati...

NATO: Situata në Kosovë është ende shumë e paqëndrueshme

0
Gjendja e sigurisë në Kosovë vijon të mbetet ende “shumë e paqëndrueshme”, megjithëse është qetësuar pas dhunës së madhe të m...

Euforia e pasigurt rreth “fitores” së Kosovës në Veri

0
Analizë nga Ervin Qafmolla Euforia që këto ditë është shpalosur nga një pjesë domethënëse e komunitetit të medias, opinion...

Protesta e 17-të kundër qeverisë në Serbi, pjesëmarrje e lartë

0
Në Beograd është mbajtur protesta e 17-të me radhë e opozitës serbe me sloganin “Serbia kundër dhunës”. Këto protesta zhvillo...

Votimi nesër në PE, kërkohet dënimi i Serbisë dhe që Kosovës t’i hiqen masat

0
Parlamenti Europian do të diskutojë ditën e enjte për pesë rezoluta të ndryshme për dialogun Kosovë-Serbi dhe lidhur me sulmi...

Kurti: Kosova e kër*ënuar nga ata që duan të pasurohen me lu*të dhe a*më

0
Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka thënë se vendi që udhëheq vazhdon të jetë i kërcënuar nga ata që duan të pasurohen me ...