Rajoni | Gazeta Koha Jone | Page 101

Rajoni

Home Rajoni Page 101

Dhuna ndaj të moshuarës në azilin e Pejës! Akti çnjerëzor u filmua dhe u shpërnda në rrjetet sociale

0
Nëna e dëshmorit të UÇK-së, Taulant Nuraj, lë qendrën e azilit, aty nga ku u dhunua në mënyrë brutale nga disa punonjëse. E m...

Presidentja Osmani pret ambasadorin amerikan, kërkon lirimin e 3 policëve

0
Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani priti këtë të enjte në një takim ambasadorin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Jeffrey...

Kurti pranon ofertën e BE, por ”tërbon” Vuçiç-in

0
Me ironi e ka komentuar presidenti serb, Aleksandër Vuçiç tërheqjen e kryeministrit të Kosovës Albin Kurti dhe dakordësinë me...

Rama takim me Vjosa Osmanin në Prishtinë, Presidentja mban qëndrim ndryshe nga Albin Kurti

0
Ajo që po bën kryeministri Albin Kurti është një inat tipik tradicional shqiptar. Por na bën me turp para botës. Kryeminis...

Presidentja Vjosa Osmani kërkon sanksione ndaj Serbisë

0
Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka pritur në një takim të dërguarin e posaçëm të Gjermanisë për Ballkanin Perëndimor, Man...

Takoi Vuçiçin dhe Kurtin në Paris, Borrell: Nuk duam tjetër luftë në tokën tonë

0
Përfaqësuesi i Lartë i Bashkimit Europian për politikë të jashtme, Josep Borrell këtë të premte takoi në Paris, kryeministrin...

Vetëvendosje-Guxo, Kurti dhe Osmani s’pajtohen për SHBA. Koaliconi në krisje?

0
Lëkundja e marrëdhënieve të Kosovës me SHBA-të, për shkak të vendimit për dinarin, duke se po lëkund edhe koalicionin qeveris...

Deklarata nga Dodik, reagon ambasadori i SHBA-së në Bosnje: Do mbrojmë sovranitetin

0
Ambasadori i SHBA-së në Bosnjë, Michael Murphy ka reaguar lidhur deklaratën e kreut të republikës Srpska, Milorad Dodik i cil...

Zgjedhjet, KQZ-ja i hap rrugën mbledhjes së firmave për largimin e kryetarëve

0
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve në Kosovë i ka hapur rrugë mbledhjes së nënshkrimeve nga qytetarët në komunat Mitrovicë e Veri...

Situata në veri të Kosovës, Kurti-Vuçiç takim të dielën në Bruksel

0
Nuk ka tërheqje nga Bashkimi Europian për të ulur në një tryezë kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti, me presidentin e Serbis...