Rajoni | Gazeta Koha Jone | Page 102

Rajoni

Home Rajoni Page 102

Abazoviç: Duan të më rrëzojnë se jam shqiptar, por do dal FITUES

0
Kryeministri shqiptar i Malit të Zi, Dritan Abazoviç, foli në seancën e mosbesimit që po vazhdon të mbahet kundër tij, për të...

Albin Kurti flet për gazetën ”El Pais”: Spanja duhet të njohë Kosovën

0
Gazeta spanjolle ''El Pais'' ka marrë në intervistë kryeministrin e Kosovës, Albin Kurtin. Ai ka deklaruar se shteti spanjoll...

Nëse i ”mbijeton votës”, Abazoviç i gatshëm për koalicion me opozitën

0
Në Kuvend ka nisur votimi për shkarkimin ose jo të Dritan Abazoviçit si kryeministër, ku deputetët nismëtarë të mocionit të m...

Posti i tij në dorën e deputetëve, Abazoviç: Vendin e kanë drejtuar kartelet e drogës

0
Kryeministri shqiptar i Malit të Zi, Dritan Abazoviç është në provë. Një mocion mosbesimi i paraqitur në Parlament e teston q...

Zbulohet çfarë propozoi Albin Kurti në Bruksel, në takimin me Vuçiç-in

0
Këtë të enjte në Bruksel u mbajt takimi i parë pas rritjes së tensioneve, mes kryeministrin të Kosovës, Albin Kurti dhe presi...

Takimi Kurti-Vuçiç, detaji i pazakontë në tavolinën e Brukselit (FOTO)

0
Në Bruksel nuk u ndez drita jeshile. Takimi i kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti dhe presidenti serb, Aleksandër Vuçiç me ...

Mbyllet raundi i dytë i takimit Kurti-Vuçiç në Bruksel

0
Ka përfunduar rundi i dytë i bisedimeve trepalëshe midis liderëve të Kosovës dhe Serbisë, Albin Kurti dhe Aleksandar Vuçiç në...

Nesër ulja me Vuçiç-in në Bruksel, Kurti zhvillon takim ”përgatitor” me Escobarin dhe Lajçakun

0
Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti është takuar këtë mbrëmje me të dërguarin e Bashkimit Evropian për dialogun mes Kosovës d...

Dialogu Kosovë-Serbi, Escobar: Asociacioni të bëhet sipas Kushtetutës së Kosovës

0
Nesër në Bruksel, kryeministri i Kosovës, Albin Kurti dhe presidenti serb, Aleksandër Vuçiç, do të takohen me përfaqësues të ...

Vodhi makinën e ministrit, 43-vjeçari kapet në Morinë

0
43-vjeçari me iniciale B.S është autori që vodhi makinën e ministrit të Infrastrukturës, Liburn Aliu dhe është arrestuar në M...