Rajoni | Gazeta Koha Jone | Page 113

Rajoni

Home Rajoni Page 113

11 viktima dhe 444 raste të reja me koronavirus në Maqedoni

0
Ministria e Shëndetësisë në Maqedoninë e Veriut njoftoi se në 24 orët e kaluara janë kryer 2.938 teste, ndërsa janë regjistru...

Maqedonia e Veriut me masa të reja kundër COVID-19

0
Maqedonia e Veriut ka shtrënguar masat për mbrojtje nga pandemia e koronavirusit, pas rritjes së rasteve me të infektuar dhe ...

Dalin rezultatet e para në Dibër, BDI nis festën

0
Në Dibër është mbajtur sot raundi i dytë i zgjedhjeve lokale për kreun e komunës. Për këtë komunë, kanë garuar Hekuran Duka n...

Moti i keq godet Italinë, mbyllen shkollat në Sardenjë (VIDEO)

0
Një valë moti i keq ka goditur sot ishullin italian të Sardenjës  Për shkak të reshjeve të vazhdueshme, u vendos që nesër të ...

Maqedonia e Veriut, 528 raste të reja dhe 7 viktima nga COVID-19

0
Gjatë 24 orëve të fundit në Maqedoni të Veriut nga 4.323 teste të kryera janë regjistruar 528 raste të reja me COVID. Mini...

Dështon mocioni i mosbesimit të qeverisë në Maqedoninë e Veriut

0
Ka dështuar mocioni i mosbesimit i iniciuar nga opozita për rrëzimin e qeverisë së Zoran Zaev në Maqedoninë e Veriut. Mëso...

Maqedonia e Veriut regjistroi 677 të infektuar dhe 13 humbje jete në 24 orët e fundit

0
Në 24 orët e fundit në Maqedoninë e Veriut janë regjistruar 677 raste pozitive për Covid-19 nga 3,317 testime të kryera. R...

Maqedoni e Veriut/ Mosbesimi ndaj qeverisë do të votohet të enjten

0
Për ditën e enjte është caktuar seanca për votimin e mosbesimit të Qeverisë së Maqedonisë së Veriut. “Kryetari i Kuvendit,...

Numër i lartë infektimesh dhe viktimash nga Covid-19 në Greqi

0
4,307 persona kanë rezultuar pozitiv me koronavirus në 24 orët e fundit në Greqi. Fatkeqësisht, 52 qytetarë nuk e kanë fituar...

Maqedonia e Veriut pritet të shpallë krizë në sektorin energjitik

0
Ministri i Ekonomisë në Maqedoninë e Veriut Kreshnik Bekteshi njoftoi të mërkurë se në vend do të shpallet gjendje krize në s...