Rajoni | Gazeta Koha Jone | Page 115

Rajoni

Home Rajoni Page 115

Vrasja e 18-vjeçares shqiptare në Tuz, qytetarët: Ta kapim përbindëshin

0
Një tjetër e re mbeti viktimë e vrasjes nga partneri. Qytetarët e Malit të Zi kanë bërë thirrje për protesta ditën e sotme në...

Maqedonia e Veriut, përfundon regjistrimi i popullsisë

0
Mbyllen aplikacionet për regjistrim në Maqedoninë e Veriut dhe ato për vetëregjistrim në diasporë. Drejtori i ESHS, Apostoll ...

Familjarët në pritje të arkivoleve nga Serbia

0
Pranë pikës kufitare në Merdare, familjarë, të afërm nga Rezalla dhe organizata joqeveritare po presin trupat e më të dashurv...

Në Bruksel ulen tensionet. Kosova dhe Serbia gjejnë gjuhën për targat, marrëveshje me 3 pika

0
Në Bruksel janë ulur tensionet, pasi Serbia dhe Kosova kanë gjetur gjuhën për çështjen e targave. Zv/kryeminsitri kosovar Bes...

Situata në veri të Kosovës, Von der Leyen: Me rëndësi që gjërat të mos përshkallëzohen

0
Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Layen gjatë vizitës të saj në Shkup, ka komentuar situatën e tensionuar mes...

Pas Tiranës, Ursula von der Leyen mbërrin në Shkup

0
Pas vizitës në Tiranë, presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen këtë pasdite sapo ka mbërritur në Maqedoninë e...

Përvjetori i “Open Balkan”, Vuçiç dhe Rama anulojnë fjalimet. Shkak tensionet në veri të Kosovës

0
Situata në veri të Kosovës, ka bërë që përvjetori i nismës ''Open Balkan'' të jetë ndryshe nga se u planifikua. Presidenti i ...

Tensionet në veri të Kosovës, Presidenti i Këshillit Europian: Vuçiç të tërhiqet

0
Situata në dy pikat kufitare që lidhin Kosovën me Serbinë, vijon të jetë e nxehtë pas vendimit për vendosjen e reciprocitetit...

Tirana zyrtare thirrje Serbisë: Po nxisni trazira, tërhiqni forcat e armatosura

0
Situata e ndezur në veri të Kosovës, ka shqetësuar Europën. Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme e Shqipërisë, dënon fuq...

Bilanci në Maqedoninë e Veriut, 20 viktima dhe 392 raste të reja nga COVID-19

0
MAQEDONI E VERIUT Maqedonia e Veriut ka regjistruar 20 viktima në 24 orët e fundit nga COVID-19. 10 prej fataliteteve u sh...