Rajoni | Gazeta Koha Jone | Page 115

Rajoni

Home Rajoni Page 115

Shënohet viktima e parë nga zjarret në Maqedoninë e Veriut

0
Shënohet viktima e pare nga zjarret në Maqedoninë e Veriut. Një grua 59-vjeçare nga fshati Çellopek në Komunën e Staro Nagori...

”Nuk po i bëjmë presion Kosovës”, ambasadori Hovenier: Pa përparim në dialog s’ka integrim

0
Në Kosovë shtohen zërat kundër atyre që i konsiderojnë si masa e qasje joproporcionale ndaj vendit, por Shtetet e Bashkuara t...

BE apel Serbisë: Zbato rekomandimet e OSBE/ODIHR për zgjedhjet

0
Bashkimi Evropian thotë se raporti i OSBE/ODIHR-it për zgjedhjet në Serbi konfirmoi edhe njëherë shqetësimet e bllokut, rreth...

Vrasja e policit, Presidentja Osmani ndërpret vizitën në New York

0
Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka ndërprerë vizitën zyrtare në New York, pas ngjarjes së rëndë në veri ku një polic mbet...

Vizita e Lajçak në Kosovë, Stano: Ende asnjë takim për dialog

0
Zëdhënësi i Bashkimit Evropian, Peter Stano thotë se ende nuk ka një takim të ardhshëm mes kryeministrit të Kosovës Albin Kur...

Liberalizimi i vizave për Kosovën, eurodeputeti austriak: Shtyrja e procesit, një gabim historik

0
Eurodeputeti austriak, Lukas Mandl, ka komentuar liberalizimin e vizave për Kosovën, duke thënë se shtyrja e procesit do të i...

Moti i keq përfshinë edhe Greqinë, stuhi të forta në disa qytete (VIDEO)

0
Moti i keq ka mburritur edhe në Greqi. Mediat e vendit fqinj bëjnë me dije se reshje të shumta shiu dhe breshëri kanë prekur ...

Policia e Kosovës: Vritet një nga sulmuesit, ata janë të armatosur rëndë

0
Policia e Kosovës thotë se një prej anëtarëve të grupit të armatosur në Zveçan ku vranë policin, është vrarë si pasojë e shkë...

154 raste të reja, humbin jetën 12 persona nga Covid në Maqedoninë e Veriut

0
12 persona kanë humbur jetën dhe 154 raste të reja janë konfirmuar me Covid gjatë 24 orëve të fundit në Maqedoninë e Veriut. ...

Sekuestrohen 350 kg kokainë në Portin e Pireut, vijon aksioni nga policia greke dhe DEA Amerikane

0
Policia greke dhe DEA amerikane kanë sekuestruar një sasi prej 350 kg kokainë në Portin e Pireut. Sipas mediave helene, lë...