Rajoni | Gazeta Koha Jone | Page 2

Rajoni

Home Rajoni Page 2

Përdhunoi 11-vjeçaren, dhunohet në burg një nga burrat abuzues

0
Një nga pesë burrat e arrestuar për akuzimin seksual me 11-vjeçaren në Prishtinë, është sulmuar nga të burgosurit në qendrën ...

Tensionet në veri të Kosovës, Presidenti i Këshillit Europian: Vuçiç të tërhiqet

0
Situata në dy pikat kufitare që lidhin Kosovën me Serbinë, vijon të jetë e nxehtë pas vendimit për vendosjen e reciprocitetit...

”Pse është ftuar Kurti?”, kryeministri Vuçiç: Greqia dhe Ukraina s’do ta njohin Kosovën

0
Pas darkës që u mbajt të hënën dhe takimeve në Athinë, Presidenti serb, Aleksandar Vuçiç deklaroi se asnjë nga këto dy shtete...

Rrëmbimi i 3 efektivëve, policia e Kosovës: Ka ndodhur brenda territorit tonë, na thanë se persona të maskuar…

0
''Tre oficerët e policisë janë rrëmbyer nga serbët brenda territorit të Kosovës'', u tha në një deklaratë zyrtare policia e K...

Vuçiç: Kemi 10 herë më shumë buxhet për ushtrinë se Albin Kurti

0
Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, vazhdoi me provokimet ndaj Kosovës, duke i vënë në shënjestër të gjitha autoritetet q...

Ndalimi i djalit të Vuçiç, Sveçla: Provokim, babai i tij është një gënjeshtar kronik

0
Ministri i Brendshëm i Kosovës, Xhelal Sveçla foli këtë të enjte për çështjen e ndalimit nga policia të djalit të presidentit...

Kurti dhe Vuçiç në Bruksel takojnë veçmas me Borrell dhe Lajçak. Raundi i parë shumë pozitiv

0
Raundi i ri i dialogut mes Prishtinës dhe Beogradit me ndërmjetësimin e Brukselit, ka nisur me një atmosferë shumë pozitive. ...

Osmani kërkon heqjen e masave të BE-së ndaj Kosovës: Janë të padrejta dhe krijojnë mungesë ekuilibri në dialog

0
Presidentja Vjosa Osmani gjatë një takimi sot me shefen e Zyrës Ndërlidhëse të Greqisë në Prishtinë ambasadoren Heleni Vakali...

Takimi në Bruksel i ministrave, Borrell: Zbatimi i marrëveshjes nga Kosova dhe Serbia, është rruga e vetme

0
Situata në rajonin e Ballkanit Perëndimor diskutohet sot në takimin e Këshillit të Punëve të Jashtme të BE-së ne Bruksel. ...

Kurti pranon ofertën e BE, por ”tërbon” Vuçiç-in

0
Me ironi e ka komentuar presidenti serb, Aleksandër Vuçiç tërheqjen e kryeministrit të Kosovës Albin Kurti dhe dakordësinë me...