Rajoni | Gazeta Koha Jone | Page 3

Rajoni

Home Rajoni Page 3

Kryediplomatja gjermane nga Kievi: Serbia urgjentisht të ulë numrin e trupave në kufi me Kosovën

0
Ministrja e Jashtme e Gjermanisë, Annalena Baerbock i ka bërë thirrje Serbisë që të ulë numrin e forcave të armatosura përgja...

Opozita: Injorimi nga Blinken, mesazh për Kurtin dhe Osmanin

0
Opozita ka drejtuar kritika për kryeministrin Albin Kurti rreth procesit të dialogut me Serbinë, si dhe për raportet me SHBA-...

Konjufca i përgjigjet Escobarit: Serbia të njohë Kosovën, pastaj Asociacioni

0
Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca i ka kthyer përgjigje kërkesën e të dërguarit të posaçëm amerikan për Ballkani...

5 shtetet që nuk njohin Kosovën, shefi i zyrës së BE-së në Prishtinë: Po presin rezultatin e dialogut

0
Spanja, Rumania, Sllovakia, Greqia dhe Qipro janë pesë shtete anëtare të Bashkimit Evropian, që nuk e kanë njohur pavarësinë ...

Vjehrri i Liridonës: E vr*në për 3 mijë euro. Mund të ketë lidhje me detyrën e djalit si…

0
Trupi i pajetë i Liridona Murselit, këtë të premte u përcoll për në banesën e fundit. Vjehrri i saj, Shaban Murseli ka tregua...

Plagosja e dy serbëve në Kosovë, Lista Serbe: Duan të vrasin të pafajshëm. Kurti: Policia ka vënë në pranga autorin e dyshuar

0
Lista Serbe ka nisur menjëherë akuzat drejtuar autoriteteve të Kosovës pas plagosjes me armë të dy serbëve në zonën e Shtërpc...

Kurti akuzon Vuçiçin: Do kundërshtojë anëtarësimin e Kosovës në Kombet e Bashkuara

0
Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, akuzoi presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiç, për shkelje të propozimit evropian për n...

Kryeministri Kurti viziton policin e plagosur në veri: Kriminelët do të dënohen

0
Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka vizituar policin Ekrem Neziri, i cili u plagos mbrëmë në fshatin Serbovc të Zveçanit. ...

VIDEO/ Forcat e Armatosura ”ndezin zjarr” në Greqi: Duam rritje rroge

0
Me fishkëllima, bori, pishtarë dhe parulla nisi nga Kulla e Bardhë, marshimi i gjatë i uniformave të Forcave të Sigurisë dhe ...

Gjykata Themelore e Prishtinës cakton 30 ditë paraburgim për serbin Millenkoviç

0
Gjykata Themelore në Prishtinë, me kërkesën e Prokurorisë Speciale të Kosovës, ka caktuar masën e paraburgimit prej 30 ditësh...