Rajoni | Gazeta Koha Jone | Page 4

Rajoni

Home Rajoni Page 4

“Dora” e Serbisë në Kosovë, si funksionojnë 29 strukturat paralele?

0
Gati 16 vjet pas shpalljes së pavarësisë së Kosovës, dhe marrëveshjes me Serbinë për shuarjen e strukturave paralele, këto të...

”Lagjja e Kaltër po merr formë”, Beqiri: Investim në një të ardhme më të mirë dhe më të sigurtë

0
''Lagjja e Kaltër po merr formë'', shprehet Abedin Beqiri, i cili prezanton për qytetarët e Kosovës, lagjen më të re që po me...

Kosova mund të mbetet jashtë integrimit? BE: Po ndërmerr veprime të njëanshme

0
Ndërsa Kosova kërkon me ngulm heqjen e atyre që i konsideron masa të padrejta ndaj saj, BE jo vetëm që nuk tërhiqet por ashpë...

Kurti kundër të gjithëve, opozita do koordinim me ndërkombëtarët: Nuk ka shaka me Rusinë pranë nesh!

0
Debatit të krijuar në lidhje me çështjen e dinarit serb, nuk do arrinte kurrsesi t'i rrinte larg opozita në Kosovë, e cila u ...

BE: Të shmangen veprimet që mund të rrisin tensionet në Kosovë

0
Bashkimi Evropian ka reaguar lidhur me veprimet e fundit të Qeverisë së Kosovës. Në një deklaratë të lëshuar nga zëdhënësi i ...

Maqedoni e Veriut, kreu i ASH-së Taravari pro koalicionit me partitë e opozitës shqiptare

0
Kryetari i partisë Aleanca për Shqiptarët, Arben Taravari ka vendosur t’i bashkohet opozitës shqiptare në zgjedhjet e pritshm...

Shqetësimet pas “dinarit” dhe Serbisë, NATO: KFOR garanton mjedis të sigurt në Kosovë

0
“Misioni i NATO-s, KFOR, garanton një mjedis të sigurt për të gjithë njerëzit që jetojnë në Kosovë”. Kjo është përgjigja që e...

Kosova pas heqjes së vizave, ja sa qytetarë udhëtuan jashtë

0
Mbi 116 mijë persona janë larguar më shumë nga Kosova në muajin janar të këtij viti krahasuar me janarin e vitit 2023. Nga Ae...

Vr*sja e Liridonës, Naimi ndryshon dëshminë dhe mohon raportimet për tradhëti

0
Naim Murseli, i dyshuar si organizator dhe porositës për vrasjen e gruas së tij, Liridona Ademajt, ka përfunduar dëshminë e t...

Zbulohet ambulanca spiune serbe në Prishtinë, dalin detajet e para

0
Policia e Kosovës po zhvillon një operacion në një strukturë pranë një stacioni policor në Prishtinë, e cila dyshohet të jetë...