Rajoni | Gazeta Koha Jone | Page 84

Rajoni

Home Rajoni Page 84

Tensionet në veri të Kosovës, ministri Sveçla: Një minoren është sulmuar

0
Situata në veriun e Kosovës, sa vjen dhe përkeqësohet. Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, thotë se një fëmijë i m...

Tjetër lajm i mirë për Kosovën, arrihet marrëveshja për liberalizimin e vizave

0
Përfaqësuesit e Parlamentit dhe Këshillit Europian, arritën këtë të mërkurë në finalizimin e marrëveshjes për liberalizimin e...

Kosova drejt BE, Vuçiç tërbohet

0
Nga: Redjon Shtylla 14 dhjetori, është një ditë historike për Kosovën e cilësoi presidentja Vjosa Osmani, pasi firmosi bas...

Flasin shqiptarët në veri: Duan Kosovën, por kjo punë ka vdekur për sot e 1 milion vjet

0
Ajo që po ndodh në Veriun e Kosovës, është një situatë e një lufte. “Këta mendojnë ende me e marrë Kosovën, por kjo punë k...

Sulmi në selinë e KQZ në veri, një muaj paraburgim për ish-policin serb. Dyshohet për vepër terroriste

0
Këtë të hënë Gjykata Themelore e Prishtinës caktoi masën e një muaji paraburgim për ish-policin serb të Kosovës, Dejan Pantiç...

Barrikadat në veri, Escobar flet me Osmanin dhe Kurtin

0
Bllokadat nga serbët në veri kanë qenë dhe temë kryesore e bisedave mes të dërguarit të posaçëm të Shteteve të Bashkuara të A...

Tensionet në Kosovë, Europa kundër Serbisë

0
Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, tha këtë të hënë se pas seancës së 15 dhjetorit, qeveria e Serbisë do t’i dërgojë kër...

Për barrikadat Kurti kërkon ndihmën e KFOR, Kosova mblodhi Këshillin e Sigurisë

0
Veriu i Kosovës është në tension dhe barrikadat kanë hyrë në ditën e dytë që mbajnë të bllokuar rrugët që të çojnë në pikat k...

Po raportonte në veri të Kosovës, gazetarja: Ata kishin maska

0
Gazetarja Dorontina Bylykbashi u sulmua në momentin që po raportonte në kufirin Kosovë-Serbi ka reaguar për herë të parë. ...

Vuçiç pas arrestimit të policit serb: Ky vendim ka rrezikuar paqen

0
Presidenti serb, Aleksandar Vuçiç, e ka konsideruar pamaturi vendimin e autoriteteve të Kosovës për ndalim të ish-pjesëtarit ...