Rajoni | Gazeta Koha Jone | Page 86

Rajoni

Home Rajoni Page 86

Kërcënohet me vdekje kryeministri Dritan Abazoviç

0
Kryeministri shqiptar i Malit të Zi, Dritan Abazoviç, pasi i mbijetoi një stuhie, tani kërkon nga drejtuesit e policisë publi...

40-vjeçari vjedh farmacinë dhe zhytet në det për t’i shpëtuar policisë

0
Çuditë në botë nuk kanë të sosur. Një vjedhje e pazakontë ka në Selanik, ku një 40-vjeçar ka hyrë në dyqan në Asprovaltas pas...

Shqipëria mes 10 vendeve për numrin më të lartë të punëtorëve në Gjermani

0
Shtetasit e Indisë, Bosnjë-Hercegovinës dhe Kosovës përfaqësonin pjesën më të madhe të punëtorëve nga vendet jo-anëtare të Ba...

Vjosa Osmani e quan Metën një zë të fortë kundër ndarjes së kufijve, Rama: Dokrra turbo-patriotike

0
Kryeministri Edi Rama ka shenjëstruar presidentin Ilir Meta dhe presidenten e Kosovës, Vjosa Osmani, edhe pse nuk përmend emr...

Zbulohet vizita e fundit zyrtare si President, Ilir Meta tre ditë qëndrim në Kosovë

0
Presidenti Ilir Meta, vizitën e fundit zyrtare para largimit nga Presidenca, do ta zhvillojë sot në Kosovë, ku do të qëndrojë...

Tërhiqet Abazoviç: Nuk e jap dorëheqjen. Do të udhëheq qeverinë europiane deri…

0
Kryeministri shqiptar i Malit të Zi, Dritan Abazoviç thotë se nuk do të japë dorëheqjen nga posti. Ai theksoi se nuk është i ...

Draghi fiton votëbesimin, por qeveria në rrezik

0
Kryeministri italian Mario Draghi, e fitoi votëbesimin këtë të mërkurën në Senat, por ishte një fitore e zbrazët pasi bojkoti...

Akuza nga Albin Kurti: Serbia shtyu takimin tim me Vuçiç

0
Kryeministri Albin Kurti, thotë se Serbia po pengon qëllimisht dialogun me Kosovën. Sipas tij, Beogradi anuloi takimin e nive...

Nuk bie qeveria e kryeministrit shqiptar, Abazoviç gjen gjuhën e përbashkët me Presidentin

0
Marrëveshja me Kishën Ortodokse Serbe që po vinte në rrezik qeverisjen e tij, tashmë është ''shpëtim'' për të, pasi kryeminis...

Festa e Maqedonisë së Veriut prishet nga Bullgaria: Gjuha juaj, dialekt i yni

0
Sot në Bruksel u çelën negociatat për anëtarësimin në BE, por Bullgaria i prish festën Maqedonisë së Veriut. Sofja zyrtare th...