Rajoni | Gazeta Koha Jone | Page 87

Rajoni

Home Rajoni Page 87

Dialogu me Serbinë, Osmani zbulon detajet e dokumentit franko-gjerman

0
Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka dhënë detaje më të hollësishme rreth dokumentit franko-gjerman për dialogun me Serbinë...

Marrëveshja mes Kosovës dhe Serbisë, Escobar: Është çështje javësh

0
I dërguari i Posaçëm i ShBA-ve për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, ka deklaruar se një marrëveshje mes Kosovës dhe Ser...

Vjosa Osmani mesazh BE-së: Mos shtoni kritere për liberalizimin e vizave

0
Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani thotë se është e rëndësishme që shtetet e BE-së të respektojnë rekomandimin e Komisionit ...

Idro Seferi: Në Serbi po flitet për tensione pas datës 1 nëntor

0
Gazetari Idro Seferi, thotë se vizita e përfaqësuesit të BE-së, Miroslav Lajçak në Beograd, është për të arritur një takim me...

Ambasadori Hill: Kosova dhe Serbia po shqyrtojnë një propozim franko gjerman për marrëveshje

0
Ambasadori amerikan në Beograd, Christopher Hill, tha në një intervistë për programin në gjuhën serbe të Zërit të Amerikës se...

Gjukanoviç kundër ”Open Balkan”: Kthim në Serbinë e Madhe

0
Presidenti i Malit të Zi, Milo Gjukanoviç del kundër nismës rajonale ''Open Balkan'', duke thënë se anëtarësimi i Malit të Zi...

Liberalizimi i vizave, Franca kushtëzon Kosovën: Të përdoret sistemi ETIAS

0
Këtë të enjte, në një mbledhje me dyer të mbyllur, në Këshillin e Europës është propozuar që procesi i liberalizimit të vizav...

”Një lajm i rremë mizor u bë raport”/ Rama në KiE: Akuzat ndaj UÇK-së për trafik organesh, fantazi e fabrikuar në Kremlin

0
Në fjalimin e tij në Asamblenë e Përgjithshme të Këshillit të Europës, kryeministri Edi Rama teksa foli për temën kryesore, i...

Rama në Këshillin e Europës: Është koha që ndërkombëtarët ta njohin si Kosova dhe jo Kosovo

0
Në fjalën e tij në Asamblenë e Përgjithshme të Këshillit të Europës, kryeministri Edi Rama iu drejtua të pranishmëve, duke th...

Kamberi: Deputetët serbë po kërkojnë arrestimin tim, pasi thashë se Kosova është…

0
Në parlamentin e Serbisë ai është deputeti i vetëm shqiptar. Fjala ëshë për Shaip Kamberi, i cili thotë se disa deputetë serb...