Sporti | Gazeta Koha Jone | Page 1264

Sporti

Home Sporti Page 1264

Rrëfehet ‘Këpuca e Artë’ Valentina Troka: Kjo është arritja ime e parë madhore në futboll

0
Është vetëm 20 vjeçe, por me shumë punë dhe sakrificë ia ka dalë të shpallet ‘Këpuca e Artë’ për edicionin 2022-2023 në futbo...

City godet sërish në merkato, transferon yllin e Wolves për 53 milionë paund

0
Manchester City ka arritur një marrëveshje zyrtare me Wolves për të nënshkruar me mesfushorin Matheus Nunes për 53 milionë mi...

Bale humbet penallti, nuk do ta besoni ku e dërgon topin (VIDEO)

0
Uellsi ka humbur një shans të artë për të dyfishuar avantazhin ndaj Turqisë. Në minutën e 61-të, Bale fitoi një penallti që s...

Fillimisht e mori në formë huazimi, Partizani firmos me Pano Qirkon

0
Fillimisht arriti akordin për ta huazuar për ndeshjet kualifikuese, por tashmë është blerë përfundimisht. Partizani ka arritu...

Angli-Danimarkë, UEFA hap një hetim disiplinor

0
Angli-Danimarkë përfundon në tavolinën e Komisionit Disiplinor. UEFA ka hapur një procedim disiplinore ndaj Anglisë pas gjysm...

Sërish rokadë trajnerësh te Kukësi, ikën Çela dhe vjen Devolli

0
Aventura e Emiljano Çelës në stolin e Kukësit ka zgjatur vetëm 17 ditë. Menjëherë pas humbjes me Teutën, e treta me radhë pre...

Udhëkryqi i kombëtares, Armand Duka flet rreth pritshmërive dhe objektivave

0
Kreu i Federatës së Futbollit, Armand Duka flet rreth pritshmërive dhe objektivave që ka prë ekipin kuqezi. “Urojmë që të kem...

Getafe barazon ndaj Barcelonës me një super gol të Ramirez (VIDEO)

0
Getafe ka arritur që të barazojë shumë shpejt 1-1 ndaj Barcelonës në “Camp Nou”. Në minutën e 19-të, Sandro Ramirez kombinon ...

Kukësi merr fitoren e parë në kampionat, mund Skënderbeun me një “perlë” (VIDEO)

0
Kukësi regjistroi fitoren e parë në kampionat, teksa mposhti minimalisht Skënderbeun në transfertë. Në minutën e 29-të, Re...

Skënderbeu rikthehet me fitore në Superiore, mund Egnatian (VIDEO)

0
Skënderbeu ka arritur një fitore të madhe 1-0 në ndeshjen hapëse në Superiore, duke mundur Egnatian në Rrogozhinë. Një gol i ...