Sporti | Gazeta Koha Jone | Page 3

Sporti

Home Sporti Page 3

Rusi i kthyer në shqiptar, mposht serbin dhe shkon në finale të Botërorit

0
Mundësi rus i kthyer në shqiptar Zelimhkan Abakarov, shkon në finalen e Botërorit pasi mposhti në gjysmëfinale kundërshtarin ...

Florian Marku mund ukrainasin, shpallet kampion bote në boks (VIDEO)

0
Florian Marku ka mbajtur premtimin duke mposhtur Maxim Prodan në Tottenham dhe shpallet kampion i IBF. Boksieri shqiptar k...

Portieri shënon gol nga porta në portë në Kili, video bën xhiron e botës

0
Portieri i Cobresal, Leandro Requena, ka arritur që të shënojë golin e tretë në fitoren për ekipin e tij. Ai shënoi në fitore...

Kristian Prenga dhuron spektakël, rrëzon kanadezin Webster në raundin e dytë (VIDEO)

0
Pas Florian Markut është radha e Kristian Prengës për të lënë gjurmë në boks, teksa ka mundur me knock down rivalin Deshon We...

Plas grushti në tribunë në Kategorinë e Parë, luhej dueli mes Lushnjës dhe Luzit (VIDEO)

0
Ndeshja e Kategorisë së Parë mes Lushnjes dhe Luzit u mbyll në rezultatin 2-2, me miqtë që realizuan dy golat e parë e më pas...

Presidenti i FIFA në Botërorin e Katarit: Ishte Shqipëria dhe miku im, Edi Rama, që hapi dyert afganëve. Jo BE, jo SHBA!

0
"Me këtë moment krenarie për Shqipërinë nga konferenca prezantuese për shtyp e FIFA-s për Botërorin e Katarit, ju uroj një ...

Florian Marku falënderon shqiptarët dhe sfidon dy boksierët e njohur: Më sillni kë të doni!

0
Florian Marku arriti një fitore të madhe kundër Chris Jenkins duke e hedhur në raundin e katërt. Shqiptari foli pas fitores s...

Euronews Albania: Leo Messi është me origjinë arbëreshe!

0
Historiani Naim Flamuri thotë se futbollisti Lionel Messi është me origjinë arbëreshë dhe kjo është e faktuar me dokumente. ...

Gabimi trashanik në finalen e Europa League, Taylor drejt pezullimit

0
Plaga europiane e Romës mbetet e hapur, madje shkakton dhimbje. Polemikat e Budapestit vazhdojnë, por shumë shpejt skuadra e ...

Zgjerohet skandali në Itali, pas Juventusit nën hetim përfundon dhe Interi

0
Skandali i financave të klubeve të Seria A është zgjeruat në Itali.  Pas Juventusit, nën akuzë është edhe Napoli për çështjen...