Teknologji | Gazeta Koha Jone | Page 2

Teknologji

Home Teknologji Page 2

Google feston sot 25-vjetorin e themelimit

0
Google feston ditën e sotme 25-vjetorin e themelimit. Me rastin e 25-vjetorit të themelimit të saj Google ka ndryshuar edh...

ChatGPT do të jetë në gjendje të flasë me përdoruesit

0
OpenAI ka njoftuar një përditësim të madh për chatbotin e tij ChatGPT. Ai do të jetë në gjendje të bëjë biseda me zë me përdo...

Nuk është miting, është radha që po mbajnë njerëzit në Dubai për të blerë iPhone 15 (VIDEO)

0
Kjo video është regjistruar në një nga qendrat tregtare më të mëdha në botë. Dalja në treg e iPhone 15 u prit me entuziazë...

Si ta ndalojmë Google të “përgjojë” bisedat tona?

0
Përdoruesit e telefonave inteligjentë shpesh kanë pyetur veten nëse Google po i dëgjon bisedat e tyre pasi kompania përdor të...

Si i ka ndryshuar shkenca dhe teknologjia zakonet e duhanpirësve?

0
Teknologjia - bota rrotullohet rreth saj. Ajo ka ndryshuar rrënjësisht jetën tonë në sfera të ndryshme, nga inteligjenca arti...

Ky profesion nuk rrezikohet nga Inteligjenca Artificiale

0
Zhvillimi i Inteligjencës Artificiale e ka mbushur botën me entuziazëm dhe frikë. Kjo sepse shihet si një ndihmesë e madhe, p...

Nesër prezantohen iPhone 15 Pro dhe Pro Max , ja sa do të kushtoj

0
Është një ditë para se të dalin në treg iPhone-ët e rinj të Apple – që do të thotë se ora po shkon drejt lançimit të shumëpri...

Del nga grupi i punës në WhatsApp, shkarkohet punonjësi

0
Një punëtor u pushua pasi u largua nga grupi i WhatsApp-it të punës, në të cilin kompania dërgonte oraret me turnet, jepte in...

“X”-i bën ndryshimin e madh

0
Të gjithë përdoruesit e ish-Twitter-it, tashmë të quajtur X dhe në pronësi të Elon Musk, do të kenë mundësi të kryejnë thirrj...

Vlera e iPhone-ve tuaj bie këtë fundjavë

0
Apple dhe klientët e saj po bëhen gati për linçimin e gjneratës së re të iPhone-ve. Sipas thashethemeve, iPhone 15 mund të pr...