Teknologji | Gazeta Koha Jone | Page 22

Teknologji

Home Teknologji Page 22

WhatsApp nuk do të funksionojë më në smatphone-t e vjetër!

0
Brenda  dy muajve, WhatsApp nuk do të funksionojë më në smartphone-t e vjetër. Platforma e mesazheve do të ndalojë së funk...

Bie Instagram në të gjithë botën

0
Instagram ka pasur probleme ditën e sotme. Përdoruesit janë ankuar se nuk kanë mundur ta përdorin rrjetin social si zakonisht...

Rregulli i ri nga Instagrami

0
Instagram do të kërkojë nga të gjithë përdoruesit të vendosin datën e lindjes para se të përdorin aplikacionin, si pjesë e pë...

5 shkaqet pse telefoni juaj nxehet dhe sekretet si ta shmangni këtë

0
Ju ndodh që celulari juaj të fiket papritmas gjatë kohës që ju e përdorni? Po të merrni celularin për të bërë një telefonatë ...

Njihuni me Pegasus, programi që kthen celularin në aparat përgjimi

0
Aktivistët e të drejtave të njeriut, gazetarët dhe avokatët në të gjithë botën kanë qenë në shënjestër të qeverive autoritare...

WhatsApp: Mund të dërgoni mesazhe pa përdorur celularin

0
WhatsApp po teston një veçori të re që do t'i lejojë njerëzit të dërgojnë mesazhe pa përdorur telefonin e tyre për herë t...

Kina, video nga Marsi/ Publikohen pamjet e sondës Zhurong në planetin e kuq

0
Kina ka publikuar pamje të marra nga sonda e saj Zhurong në Mars, e cila po shëtit në sipërfaqen e planetit të kuq. Videot vi...

Del zyrtarisht në treg Windows 11

0
Gjiganti teknologjik, Microsoft, ka nxjerrë në treg zyrtarisht sistemin e ri operativ, Windows 11. Fokusi i madh në sistemin ...

Dëshironi të shikoni perëndimin e diellit? Ky aplikacion veror për celularin do të sjellë ndryshimin

0
Nëse e keni marrë seriozisht rrezatimin e diellit dhe planifikoni të kaloni shumë orë nën diellin e nxehtë në këtë festë, atë...

“Formula 1 e qiellit”, makina garuese kryen fluturimin e parë provë

0
Makina e parë garuese fluturuese në botë, e cila arrin nga 0-97 km/orë sa një makinë e Formula 1, ka kryer fluturimin e parë ...