Teknologji | Gazeta Koha Jone | Page 3

Teknologji

Home Teknologji Page 3

VIDEO/ Dërgoni foto në “HD” me anë të WhatsApp

0
CEO i kompanisë mëmë të WhatsApp-it, Meta bëri të ditur se falë një përditësimi të fundit në platformë tashmë mund të dërgoni...

Truri lidhet me kompjuterin, teknologjia e fundit për të shpëtuar personat e paralizuar

0
Ndërsa një formë e rrallë e sëmundjes së Lou Gehrig i paralizoi trupin, Rodney Gorham shpreson se një lidhje mes trurit dhe n...

iPhone 15 mund të ketë një nga përmirësimet më të mëdha në vite

0
iPhone-ët e ardhshëm, që pritet të dalin në treg në javët në vijim, mund të kenë një veçori që asnjë iPhone nuk e ka pasur nd...

Sonda ruse Luna-25 u shkatërrua gjatë përplasjes me Hënën

0
Misioni i parë në Hënë i Rusisë pas gati 50 vitesh nuk pati sukses. Sonda Luna-25 u përplas në sipërfaqen e Hënës dhe pushoi ...

Apple paralajmëron përdoruesit e iPhone që bien në gjumë me telefonin e tyre

0
Apple ka lëshuar një paralajmërim të ashpër për përdoruesit e iPhone që kanë zakon të bien në gjumë me telefonin e tyre. D...

“Apple” jep alarmin: Mos flini pranë telefonave kur janë duke u karikuar

0
Kur flitet për varësi, në pjesën më të madhe të rasteve imagjinohet përdorimi i alkoolit dhe i substancave narkotike. Por në ...

Çfarë do ndodhë me WhatsApp-in tuaj nëse merrni mesazhe nga numrat e panjohur?

0
WhatsApp njoftoi dje se është duke nxjerrë një përditësim të ri sigurie për t’i bërë përdoruesit të ndihen të sigurt kur marr...

Kush do të kryesojë në Intelegjencën Artificiale në vitin 2030: Kina apo SHBA?

0
-Botuar në radion gjermane DW- Kina ka si synim që deri në vitin 2030 të dominojë në fushën e inteligjencës artificiale në...

TikTok i përgjigjet Twitter dhe Threads, prezanton ndryshimin e madh

0
Teknologjia është në “luftë” dhe një aplikacion po i përgjigjet tjetrit me një “shpikje të re”. Kështu gjigandi TikTok po i p...

iPhone i 2007 shitet në ankand për 190 mijë dollarë

0
Zakonisht vlera e iPhone-ve fillon e ulet menjëherë pasi ju i blini ata. Por ka disa raste të veçanta, siç shihet në një a...