Teknologji | Gazeta Koha Jone | Page 4

Teknologji

Home Teknologji Page 4

Nesër prezantohen iPhone 15 Pro dhe Pro Max , ja sa do të kushtoj

0
Është një ditë para se të dalin në treg iPhone-ët e rinj të Apple – që do të thotë se ora po shkon drejt lançimit të shumëpri...

Del nga grupi i punës në WhatsApp, shkarkohet punonjësi

0
Një punëtor u pushua pasi u largua nga grupi i WhatsApp-it të punës, në të cilin kompania dërgonte oraret me turnet, jepte in...

“X”-i bën ndryshimin e madh

0
Të gjithë përdoruesit e ish-Twitter-it, tashmë të quajtur X dhe në pronësi të Elon Musk, do të kenë mundësi të kryejnë thirrj...

Vlera e iPhone-ve tuaj bie këtë fundjavë

0
Apple dhe klientët e saj po bëhen gati për linçimin e gjneratës së re të iPhone-ve. Sipas thashethemeve, iPhone 15 mund të pr...

WhatsApp, së shpejti me një risi tjetër për grupet

0
WhatsApp së shpejti do t’i lejojë përdoruesit të krijojnë biseda të reja në grup pa pasur nevojë t’i emërtojnë ato, ka njoftu...

Studimi suedez: Inteligjenca Artificiale ndihmon në diktimin e kancerit të gjirit

0
Inteligjenca artificiale mund të përdoret në ekzaminimet e kancerit të gjirit për të përmirësuar diagnozën dhe për të lehtësu...

VIDEO/ Dërgoni foto në “HD” me anë të WhatsApp

0
CEO i kompanisë mëmë të WhatsApp-it, Meta bëri të ditur se falë një përditësimi të fundit në platformë tashmë mund të dërgoni...

Truri lidhet me kompjuterin, teknologjia e fundit për të shpëtuar personat e paralizuar

0
Ndërsa një formë e rrallë e sëmundjes së Lou Gehrig i paralizoi trupin, Rodney Gorham shpreson se një lidhje mes trurit dhe n...

iPhone 15 mund të ketë një nga përmirësimet më të mëdha në vite

0
iPhone-ët e ardhshëm, që pritet të dalin në treg në javët në vijim, mund të kenë një veçori që asnjë iPhone nuk e ka pasur nd...

Sonda ruse Luna-25 u shkatërrua gjatë përplasjes me Hënën

0
Misioni i parë në Hënë i Rusisë pas gati 50 vitesh nuk pati sukses. Sonda Luna-25 u përplas në sipërfaqen e Hënës dhe pushoi ...