Uncategorized | Gazeta Koha Jone

Uncategorized

Home Uncategorized

Horoskopi për ditën e sotme, 7 qershor 2024

0
Dashi Sot nuk do u shpëtoni dot fjalëve. Ky nuk është një moment i mirë për ju dhe kjo është e dukshme. Acaroheni lehtë, k...

Si sot, 80 vjet me parë, filloi zbarkimi i madh i Normandisë kundër trupave të Hitlerit (foto të rralla)

0
80 vjet më parë me zbarkimin e trupave aleate në Normandi, ushtarë nga 14 vende bashkarisht i dhanë goditjen e fortë trupave ...

Rama: Nuk e kemi bërë këtë kalkulim me Italinë. S’kërkuam asnjë euro

0
Kryeministri Edi Rama deklaroi se Shqipëria firmosi marrëveshjen pa asnjë përllogaritje për të ndihmuar një aleat dhe mik të ...

Veliaj në Kombinat: 1069 banesa të reja për familjet e prekura nga tërmeti

0
Familjet e prekura nga tërmeti i 26 Nëntorit në Kombinat do t’i marrin shumë shpejt 1069 apartamentet e tyre të reja, të ndër...

10 gjëra që duhet t’i merrni me patjetër në valixhen e pushimeve

0
Këtu janë dhjetë gjërat thelbësore që duhet të futen në çantën tuaj të pushimeve për t'u siguruar që jeni gati për çdo gjë pa...

Nga Tirana drejt botës: Pse qytetarët e Malit të Zi zgjedhin aeroportin “Nënë Tereza”?

0
-Botuar në web të radios "Europa e Lirë"- “Podgoricë - Tiranë - Katania - 7 ditë, 390 euro”. “Podgoricë - Tiranë - Sici...

E papritur / Xhensila futet sonte në ‘Ferma VIP’

0
‘Ferma VIP’ është reality show që ka bërë pjesë personazhe të njohur shqiptarë, të cilët do duhet të jetojnë së bashku në një...

Altin Dumani raporton te Komisioni i Ligjeve: 41 milionë euro pasuri të sekuestruara gjatë vitit 2023

0
Kreu i SPAK, Altin Dumani ka shkuar sot në Komisionin e Ligjeve, ku ka paraqitur raportin vjetor për punën e Prokurorisë së P...

Shqipëria ka 132 parti politike, shumica pa adresë, ja sa para morën në vitin 2023

0
Shumica e partive politike në vend nuk kanë adresa të sakta e për rrjedhojë, asnjëherë nuk bëhen pjesë e auditimeve të planif...

Aksident në minierën e Martaneshit. Një minator humb jetën, një tjetër në gjendje të rëndë

0
Një aksident i rëndë ka ndodhur mesditën e sotme në minierën e Martaneshit. Dy minatorë të cilët punonin si vagonistë në m...