Home ShowBiz Çfarë na pret...

Çfarë na pret këtë javë? Meri Shehu flet për 12 shenjat e horoskopit dhe vlerësimi me yjet

94
0

Dashi-3 yje

Do të kenë një surprizë shumë të këndshme sa i përket anës ekonomike dhe pretendohet një ditë me fat. Sa me fat është në një ndryshim të madh ekonomik, aq më të përgjegjshëm do të kthehen në atë sesi do ta investojnë. Nuk do ta investojnë siç duan për t’i fluturuar lekët dhe t’i shijojnë siç duan, por duhet t’i investojnë në një marrdhënie apo biznes më të qëndrueshëm ose t’ia japin burrit/gruas në dorë. Kujdes nga humbjet në datën 17, sidomos në çështjet ekonomike dhe në shoqëri.

Demi-4 yje

Takohet Urani me Jupiterin në shenjën e tyre dhe ka një surprizë, kthesë shumë të madhe në jetën e tyre. Janë ditët e fundit përpara se Jupiteri të kalojë në Binjak dhe duhet ta shohë me përparësi për veten këtë periudhë. Duhet të kenë kujdes në datën 17 sepse ka një replikë shumë të fuqishme me partnerin ose karrierën dhe bëhet një ndarje e vështirë.

Binjakët-1 yll

Planetët janë futur në Dem dhe për ta pozicioni i Demit është në shtëpinë e 12-të të mbylljes, të bllokimit, të ëndrrave, nuk është ajo që ata janë në vitalitet veprimi ose për të bërë gjëra. Çdo gjë ndodh në fshehtësi, në prapaskenë, në ëndërrime ose pa u deklaruar, kështu që një gjë e fshehtë, e paqartë dhe e bllokuar nuk u jep akoma dëshirën. Në datën 17, Mërkuri i Binjakëve në katërkëndësh me Plutonin në Ujor sjell një problematikë me ligjin dhe dashurinë

Gaforrja-4 yje

Mbështetja do të jetë maksimale, rigjenerim e ndryshim i madh në jetën e tyre personale apo në qëllime. Karriera e tyre merr një kthesë shumë të mirë. Duhet të kenë kujdes sepse dikush mund t’u bëjë një prapaskenë në datën 17 dhe mund të jetë një mik, i afërm familjar apo shok që kishin besim ose prisnin diçka shumë të madhe. Do të kenë probleme ekonomike, ligjore ose me shoqërinë në datën 17.

Luani-4 yje

Të gjithë planetët janë mbështjellë në fushën e karrierës, është momenti të shkëlqejnë ose të ikin prej saj në datën 17 ku dikush i pret rrugën ose nëse nuk e kanë kapur ritmin, do të jetë një datë e vështirë në çështje karriere, eprorësh, ligji, ekonomike, shëndetësore në disa raste.

Virgjëresha-3 yje

Shumë planetë në Dem i kualifikojnë në një rrugëtim të ri dhe Jupiteri me Uranin tregon një ndryshim, një kthesë të madhe që pritet të marrë drejtim të madh. Mund të kenë martesa të dya, udhëtime jashtë, çështje ligjore që marrin kthesa të mira. Kujdes në datën 17 sepse ka një problematikë në ekonomi ose në anën shëndetësore.

Peshorja-2 yje

Janë të kualifikuara shumë mirë nga ana ekonomike, do të bëhen shumë gjëra të mëdha në çështjet ekonomike dhe atë që pritet të marrin ose të japin, por ka diçka që kur merr shumë, nuk shkon. Duhet ta ekuilibrojnë dhe diku të japin sepse mund t’u dalë një prapaskenë, humbje ose disavantazh.

Akrepi-2 yje

Janë një nga shenjat që do të kenë një ndryshim shumë të madh në bashkëpunime, martesë dhe gjëra të reja shumë të rëndësishme pune. Janë mbledhur shumë planetë përballë tyre, por lidhja Uran-Jupiter është shumë e rëndësishme, surprizë për ta. Kudjes në datën 17 sepse një aleat ose dikush që hyn mund të prishë punë në një bashkëpunim.

Shigjetari-1 yll

Shumë ndryshime të mëdha ndodhin në përditshmërinë e tyre sa nuk po kapin dot as ritmin e tyre edhe pse janë njerëz optimistë. Shigjetari më i zgjuar po të kapë ritmin do të arrijë diku, në të kundërt do të hyjë në një tunel të paqartë, në një kthesë të gabuar dhe data 17 është kthesa e gabuar që mund të marrin lidhur me punën, përditshmërinë ose çështje shëndetësore.

Bricjapi-3 yje

Takimet e bukura dhe shumë planetë në Dem i bëjnë ndër shenjat e favorizuara në dashuri. Bricjapi më i paqartë mund të mos gjejë, ketë diçka të bukur, të ketë një informacion apo të bëjë një biznes të mirë. Mund të thonë jo ose po në momentin e gabuar rreth datës 17 dhe mund të prishin disa situata të mira.

Ujori-2 yje

Janë një nga shenjat e rëndësishme që do të kenë ndryshime shumë të mëdha dhe pozitive sepse sapo i kanë bërë dhe nuk presin të tjera. Lajme të mira i presin në çështje familjare, pronësie, karriere dhe bashkëjetese por do të bëhen xhelozë për marrëdhëniet në përgjithësi, familjarët, gjëra që nuk i kuptojnë siç duhet dhe do të kenë gjithnjë pyetje dhe kjo mund të intrigojë një karakter të tyre jo aq të keq në këtë periudhë. Kujdes me njerëzit e afërt të familjes, duhet të jenë të përqendruar ndaj vullnetit dhe ndihmesës.

Peshqit-3 yje

Janë në një moment të mirë, shumë planetë në Dem i favorizojnë dhe mezi presin që të hyjë Jupiteri në Binjak, të marrin prona, biznese, të gjenden në ambientin e tyre. Ky është një moment shumë pozitiv, marrin lajme të mira, takojnë njerëz të mirë, dashuri e njohje. Kujdes në datën 17 sepse mund t’u dalë një huq që mund të prishë shumë gjëra të mira apo të sjellë edhe të tjerë dhe kjo të kthehet në një bumerang. Peshqit mund të humbasin gjëra të rëndësishme pune ose personale. Dita e sotme është shumë pozitive dhe mund t’i thonë po një marrëdhënieje të gjatë, një pune të rëndësishme apo një investimi.

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Showbizi

Më shumë nga Showbiz

Lajmet e Fundit

Te Fundit