Home ShowBiz Covidi i peng...

Covidi i pengon “Rolling Stones” të shkojnë në funeralin e shokut të ndjerë!

74
0

Javën e kaluar u zhvillua funerali i bateristit të ndjerë të grupit legjendar “Rolling Stones”, Charlie Watts. Mirëpo për fat të keq shokët e tij të bandës muzikore nuk mundën të ishin të pranishëm.

Tabloidi britanik “The Sun” shkruan se asnjëri nga tre anëtarët e grupit, nuk ishin në gjendje të ndiqnin ceremoninë e vogël private të mbajtur në Devon.

Sipas gazetës, për shkak të kufizimeve të Covidit, si Mick Jagger ashtu edhe Keith Richards dhe Ronnie Wood, u detyruan të qëndrojnë në Boston. Atje ata po bënin prova për turneun e planifikuar në SHBA.

Ky turne fillon më 26 shtator në St. Louis, Missouri. Funerali i Watts thuhet se u zhvillua në mënyrë diskrete dhe pa krijuar zhurmë për të respektuar dëshirën e familjes së tij për privatësi, por edhe për t’ju përshtatur karakterit të bateristit 80-vjeçar.

Një burim i tha “The Sun” se grupi do t’i kushtonte homazhe shokut të bandës në shfaqjet e ardhshme në SHBA dhe se gjithashtu po planifikonin një festë në nder të tij më vonë këtë vit në Mbretërinë e Bashkuar.

Kujtojmë se grupi kishte njoftuar prej kohësh se këtë vit do të mbante një turne në SHBA, por më 5 gusht u dha lajmi se bateristi, do të mungonte.

Gjatë dy javëve të fundit, pjesa tjetër e grupit po bënin prova në Shtetet e Bashkuara me një tjetër baterist legjendar, Steve Jordan, i cili thuhet se kishte pranuar pasi kishte marrë bekimin e Ëatts.

Në një deklaratë, Watts kishte thënë: “Pas gjithë zhgënjimit me vonesat në turne të shkaktuara nga Covidi, unë me të vërtetë nuk dua që fansat e Stones në Shtetet e Bashkuara të njoftohen për një shtyrje ose anulim tjetër. Prandaj i kam kërkuar mikut tim të ngushtë Steve Jordan që të shkojë për mua.”

Charlie Watts u nda nga jeta më 24 gusht në një spital në Londër. Ai ishte i martuar prej 57 vitesh me gruan e tij Shirley, me të cilën ka një vajzë, Seraphina. E bija e bateristit të njohur është sot 53-vjeçe dhe ka një vajzë 24-vjeç, Charlotte.

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Showbizi

Më shumë nga Showbiz

Lajmet e Fundit

Te Fundit