Home KRYESORE Damian Gjiknu...

Damian Gjiknuri merr edhe drejtimin politik të qarkut të Elbasanit. Balla ikën drejt Fierit

87
0
Damian Gjiknuri, përveçse u zgjodh sekretar i përgjithshëm i PS-së, ai u caktua edhe i deleguar nga selia e PS-së për qarkun e Elbasanit.
Ndaj ishte në Elbasan shoqeruar nga Taulant Balla dhe ministrja Evis Kushi.
Pas takimit me strukturat e PS-së së qarkut, Damian Gjiknuri ka postuar shënimin:
“Kënaqësi të rikthehem sërish në Elbasan, Qarkun ku nisa rrugëtimin tim si deputet i Partisë Socialiste. Bashkë me Taulantin, Evisin dhe Blendin takuam strukturat drejtuese në parti e pushtet vendor. Përgjegjësinë e dhënë në Asamblenë Kombëtare për drejtimin e këtij Qarku do ta përkthejmë sëbashku në punë e përkushtim maksimal.
Elbasani ka patur një rezultat shumë të mirë në zgjedhjet e fundit. Është koha që fryma e bashkëpunimit me njëri-tjetrin, përmbushja e premtimeve ndaj çdo qytetari dhe ri-organizimi i Partisë Socialiste në çdo nivel të na garantojnë një tjetër rezultat rekord në zgjedhjet e radhës. Jam besimplotë se do të çojmë përpara punën e mirë dhe do t’ia dalim!”.
Ndërkohë Taulant Balla shkon në Elbasan si i dërguar politik nga PS, prezantim që ia bëri po sot Damian Gjiknuri.

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Kryesore

Me shume nga Kryesore

Lajmet e Fundit

Te Fundit