Home Aktualitet Deklarat e fo...

Deklarat e fortë e Čanak: Rusët po planifikojnë vrasjen e Vuçiçit dhe luftë në Ballkan

462
0

Presidenti i Lidhjes së Social Demokratëve të Vojvodinës, Nenad Čanak, së fundmi ka dhënë një deklaratë të fortë duke theksuar se “Rusia synon vrasjen e presidentit të Serbisë,  Aleksandër Vuçiç”, si dhe “nisjen e një konflikti të ri në Ballkan”. Kjo sipas tij  pasi ai “nuk është aleat i besueshëm i Kremlinit”.

Čanak po ashtu ka hedhur akuza të rënda në drejtim  të anëtarit të Presidencës së Bosnje dhe Hercegovinës, Milorad Dodik. Sipas tij, “Putini e ka autorizuar Dodikun që t’i bëjë presion Vuçiçit për të mos i vendosur sanksione Rusisë”, për shkak të sulmit rus në Ukrainë.

 

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Aktualiteti

Më shumë nga Aktualiteti

Lajmet e Fundit

Te Fundit