Home KRYESORE Dekreti i Pre...

Dekreti i Presidentit/ Manushaqe Shehu, e para grua ushtarake që gradohet Gjeneral Majore

528
0

Presidenti Ilir Meta ka dekretuar këtë të enjte Zëvendës Shefen e Shtabit të Përgjithshëm të FA, Gjenerale Brigade Manushaqe Shehu me gradën madhore “Gjeneral Major”.

Ky është një vlerësim edhe për kontributin e gruas në Forcat e Armatosura Shqiptare. Në Forcat e Armatosura Shqiptare me këtë gradë deri më sot ishin dy Gjeneralë Majorë.

Me gradën e re madhore barazohet në gradë më Shefin e Shtabin të Përgjithshëm Gjeneral Begën dhe me përfaqësuesin ushtarak të Shqipërisë në NATO Gjeneral Sahani.

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Kryesore

Me shume nga Kryesore

Lajmet e Fundit

Te Fundit