Home Aktualitet Dhuna çnjerëz...

Dhuna çnjerëzore ndaj të moshuarës në azilin e Pejës, flet vajza e saj: Jam e tmerruar

821
0

Vajza e së moshuarës, e cila është keqtrajtuar nga infermjeria dhe punonjëset e Qendrës për të Moshuar në Pejë, është shprehur e tronditur për rastin. Ajo ka treguar se është e tmerruar dhe në një gjendje jo të mirë emocionale.

Telefonin e saj e ka kapur pas pak çasteve bashkëshorti, i cili ka thënë se me të marrë informatën ka lajmëruar policinë në rajonin e Gjakovës.

“E kam lajmëruar policinë e Gjakovës, siç duket e kanë arrestuar, të shohim tash kush është ajo, pse është përdorur ajo dhunë”, ka thënë dhëndri i së moshuarës për RTV Dukagjini.

Nga ana tjetër ka një reagim të madh nga këngëtarët dhe figurat publike, që e dënojnë këtë dhunë ndaj të moshuarës dhe që shprehen të tronditur.

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Aktualiteti

Më shumë nga Aktualiteti

Lajmet e Fundit

Te Fundit