Home Aktualitet Diell apo shi...

Diell apo shi? Parashikimi i motit për ditën e nesërme

40
0

Të enjten, vendi ynë do të vijojë të jetë nën ndikmin e masave ajrore të qëndrueshme dhe të thata si dhe vlera të larta të presionit atsmoferik.

Sipas sinoptikanëve, moti do të jetë i kthjellët por nuk do të mugojnë vranësirat kalimtare të cilat do të jenë kryesisht përgjatë relieveve malore në orët e mesditës.

Era do të fryjë e lehtë 1-6m/s me drejtim kryesor nga kuadrati i veriut.

Në mesditë ajo fiton intensitet deri mesatare dhe shpejtësi 10-12m/s kryesisht përgjatë brigjeve të detit Jon. Deti i forcës 1 dhe 2 ballë.

Temperaturat parashikohen në:

zonat malore 7°C deri në 27°C
zonat e ulëta 9°C deri në 29°C
zonat bregdetare 12°C deri në 29°C

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Aktualiteti

Më shumë nga Aktualiteti

Lajmet e Fundit

Te Fundit