Home Aktualitet Diell dhe rri...

Diell dhe rritje temperaturash, njihuni me parashikimin e motit për sot

10
0

Moti sot do të jetë me diell dhe me temperatura në rritje.

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash duke sjellë mot të qëndrueshëm.

Sipas Meteoalb, sot temperaturat do të kenë një rënie të lehtë ku do të variojnë: në zonat malore, nga 08°C në 22°C, në zonat e ulëta nga 15ºC në 29°C dhe në zonat bregdetare nga 18°C në 30°C.

Era do të jetë në drejtim Verior-Veriperëndimor ndërsa forca e valëzimit në det do të jetë 5 ballë.

Kosova sot do të mbizotërohet nga alternime vranësirash dhe kthjellimesh të cilat do të sjellin mot kryesisht të qëndrueshëm. Temperaturat do të pësojnë një rënie të lehtë ku do të variojnë: në zonat malore nga 09°C në 20°C dhe në zonat e ulëta nga 12°C në 23°C.

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Aktualiteti

Më shumë nga Aktualiteti

Lajmet e Fundit

Te Fundit