Home Aktualitet Diell dhe rri...

Diell dhe rritje temperaturash, parashikimi i motit për sot

24
0

Ditën e Mërkurë vendi ynë do të jetë nën ndikimin e kushteve atmosferike të qëndrueshme.

Moti parashikohet me vranësira mesatare deri të dendura si dhe kthjellime të herëpashershme.

Era do të fryjë me drejtim verilindje-juglindje me shpejtësi mesatare 1-7m/s, ndërsa përgjatë bregdetit era hera-herës fiton shpejtësi deri 12m/sek.

Valëzimi në dete do të jetë i forcës 2-3ballë.

Temperaturat parashikohen: në zonat malore 10 deri 26°C, në zonat e ulëta 15 deri 28°C, në zonat bregdetare 17 deri 30 °C.

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Aktualiteti

Më shumë nga Aktualiteti

Lajmet e Fundit

Te Fundit