Home Kuriozitete “Do t’i jepni...

“Do t’i jepni përparësi vetes”, njihuni me shenjat më me fat për muajin tetor

35
0

Tetori është këtu dhe të gjithë po përgatitemi ngadalë për dimrin që po vjen. Temperaturat kanë rënë, netët po zgjasin dhe errësira e vjeshtës është këtu, të paktën për shumicën. Për ata që i përkasin një prej shenjave më me fat të muajit, gëzimi ndoshta mbetet në fytyrat e tyre.

Dashi

Ndërsa Dielli udhëton në shtëpinë tuaj të shtatë, shtëpinë tuaj të marrëdhënieve romantike këtë muaj, ai ndriçon dëshirën tuaj për lidhje dhe socializim në marrëdhëniet tuaja me të tjerët. Kjo periudhë e vitit ka tendencë ta kthejë vëmendjen tuaj më shumë drejt marrëdhënieve tuaja me të tjerët, sesa ndaj asaj që keni me veten. Ndërsa kjo mund të duket sikur ju largon nga ndjekjet tuaja të pavarura, ju lejon të forconi partneritetet tuaja në mënyra të reja. Do të zbuloni se marrëdhëniet tuaja me të tjerët janë një pasqyrim i drejtpërdrejtë i vetes suaj dhe kur e rrethoni veten me njerëzit e duhur, ato kontribuojnë gjithashtu në rritjen tuaj personale.

Peshorja

Këtë muaj, Dielli do të vazhdojë të kalojë tranzit në shtëpinë tuaj të parë të vetë-shprehjes, duke e zhvendosur fokusin tuaj tek identiteti, pamja dhe autonomia personale. Në këtë kohë do të ndiheni më të gatshëm për t’i dhënë përparësi vetes, gjë që do t’ju lejojë të tërheqni marrëdhënie të shëndetshme dhe mbështetëse. Jeni mësuar t’i jepni përparësi marrëdhënieve tuaja me njerëzit e tjerë, por tani do t’i kushtoni më shumë vëmendje mënyrës sesi të tjerët ju bëjnë të ndiheni, në vend që të shqetësoheni nëse jeni mirëpritur apo jo. Ndërkohë që marrëdhëniet tuaja do të jenë ende në qendër të vëmendjes suaj, prioriteti juaj kryesor tani do të jetë vetë-përmirësimi – kështu që mos ngurroni ta bëni këtë sezon gjithçka rreth jush dhe dëshirave tuaja.

Bricjapi

Tetori ju sjell gjithçka më të lehtë. Më 11 tetor, Plutoni kthehet djathtas në Bricjap duke lehtësuar ndryshimet që dëshironi të bëni në jetën tuaj. Si një talent natyral, ju jeni gjithmonë në kërkim të mënyrave për t’u lidhur me botën përmes karrierës suaj, dhe kjo është koha e përsosur për ta bërë këtë. Mund të filloni një biznes të ri ose të fitoni njohje për punën që keni bërë gjatë kësaj kohe, si dhe të bashkoni forcat me një koleg ose partner. Të tjerët duan të mbështesin vizionin tuaj tani, prandaj sigurohuni që t’i lejoni.

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Lajmet e Fundit

Te Fundit