Home ShowBiz Dua Lipa bën ...

Dua Lipa bën urimin e veçantë për Pavarësinë e Shqipërisë

66
0

Këngëtarja shqiptare me famë botërore ka uruar festën e 111 vjetorit të Pavarësisë përmes disa pastimeve në rrjetin social Instagram.

“Urime festa e Pavarësisë. Një komb, një gjuhë një flamur”,- shkruan ajo në një postim në “Instastory”.

Gjithashtu këngëtarja ka publikuar dhe një sërë fotosh me flamurin shqiptar.

Sot mbushen 111 vjet nga dita kur u shpall Pavarësia e Shqipërisë, më 28 Nëntor 1912.

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Showbizi

Më shumë nga Showbiz

Lajmet e Fundit

Te Fundit