Home ShowBiz Dua Lipa elek...

Dua Lipa elektrizon me kërcimtarët fluturues gjatë performancës në BRIT Awards 2024

146
0

Këngëtarja e “Levitating” hapi shfaqjen e çmimeve në Londër, jo vetëm kaq, ajo fiton për aktin më të mirë “Pop” të shtunën.

Dua Lipa arriti një notë të lartë në BRIT Awards 2024!

Këngëtarja 28-vjeçare magjepsi me disa koreografi në ceremoninë e ndarjes së çmimeve të shtunën në O2 Arena të Londrës, teksa bëri performancën e saj të parë që nga viti 2021.

Përpara se të fitonte çmimin e saj të shtatë në eventin për aktin më të mirë pop, Lipa hapi BRITs me këngën e saj hit “Training Season”, me një rutinë të ndryshme nga ajo që dha në Grammy Awards, muajin e kaluar.

Ajo kërceu dhe këndoi me një xhaketë lëkure të zezë, pantallona të shkurtra dhe çizme përpara se kërcimtarët të fillonin të lundronin përreth saj gjatë interpretimit që mahniti të pranishmit në këtë natë të madhe.

Madhështor ishte momenti kur Lipa u kap nga dy kërcimtarë duke “fluturuar” me ta në skenë.

Lipa gjithashtu u nominua për artistin e vitit dhe këngën e vitit, por humbi të dyja kategoritë nga RAYE.

Performanca e Lipës në BRIT Awards vjen pasi ajo mori pjesë në festën e pasme të BAFTA-s 2024 me aktorin Callum Turner në shkurt.

Dua Lipa zbulon se ka ‘shkruar 97 këngë’ në një ‘fletore të rastësishme’ nga CVS për albumin e saj të ardhshëm

Turner dhe Lipa të kapur dorë për dore shkuan në klubin e natës së Annabel në Londër për festën vjetore të modës dhe filmit të British Vogue dhe Tiffany & Co.

Dyshja, e cila mbërriti veçmas në tapetin e kuq në ndarjen e çmimeve në Royal Festival Hall, dukej se ishte në humor të shkëlqyeshëm, pasi këngëtarja kishte veshur një fustan të zi Valentino për festën, ndërsa Turner kishte një kostum të zi dhe një këmishë të bardhë.

Lipa dhe Turner u lidhën fillimisht në mënyrë romantike në janar, pasi ajo mori pjesë në festën e premierës së filmit të tij Masters of the Air në Londër.

Ndërkohë, shkurti e pa Lipën të marrë pjesë në Grammy 2024 me babain e saj, Dukagjin Lipa.

Ylli, i cili u nominua për këngën më të mirë të shkruar për median vizuale dhe këngën e vitit, si për “Dance the Night” nga Barbie, pozoi përkrah babait të saj të veshur me smoking në tapetin e kuq.

“People”

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Showbizi

Më shumë nga Showbiz

Lajmet e Fundit

Te Fundit