Home Aktualitet Dy doza të va...

Dy doza të vaksinës anti-covid i kanë bërë vetëm 20 % e shqiptarëve

25
0

Vetëm 20% e shqiptarëve janë vaksinuar me dy doza e vaksinës anti-covid, dhe as që mund të diskutohet doza e tretë të paktën për këtë vit.

Federata mjekët shqiptarë në Europë bëjnë thirrje për rritje të numrit të të vaksinuarëve pasi ndryshe nuk mund të kthehemi në normalitet.

Federata e mjekëve shqiptarë në Europë është pro vaksinimit të fëmijëve mbi 12-vjeç me vaksinat e miratuara nga EMA dhe FDA.

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Aktualiteti

Më shumë nga Aktualiteti

Lajmet e Fundit

Te Fundit