Home KRYESORE Dy shqiptarë ...

Dy shqiptarë me kombësi të huaj përfaqësojnë Shqipërinë në Olimpiadën Botërore në Tokoi të Japonisë

30
0
Dy shqiptarë me kombësi të huaj përfaqësojnë Shqipërinë në Olimpiadën Botërore në Tokoi të Japonisë. Në me këtë fakt kryebashkiaku Tiranës, Erion Veliaj shkruan në profilin e tij në facebook: “Dy djem të thjeshtë, shqiptaro-çeku Alon Hasa & ruso-shqiptari Matvei Petrov, përveç ngjyrave u bashkuan dhe nga dashuria për gjimnastikën, duke na kthyer pas dekadash mungese, tek 10 më të mirët e botës.
Ky është veç fillimi! FORCA!”.

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Kryesore

Me shume nga Kryesore

Lajmet e Fundit

Te Fundit