Home Aktualitet E bija e poli...

E bija e policit hero që e vranë përlot me fjalimin: Flijove jetën për liri

1
0

Sot Kosova është në zi kombëtare. E bija e policit të vrarë Afrim Bunjakut, dha mesazhin e saj të lamtumirës, në homazhet që po mbahen këtë të hënë në Prishtinë.

”Heroi im babai im. Sa të vështirë e kam të shkruaj për ty babi! Ikja jote na la një plagë të madhe në zemrat tona. Babi nuk e di si jetoj pa ty, pa heroin tim. Vendin tënd në shtëpi s’e zë askush. Flijove jetën për liri! Ne e Kosova jemi krenarë për ty”,-tha ajo.

Në fund të fjalës së saj ajo i dha edhe një premtim babit të ndjerë. “Të premtoj që do të jem gjithmonë krenare me ty dhe do të ndjekim gjithmonë rrugën tënde. Me mall dhe dhimbje do të përkujtojmë gjithmonë”.

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Aktualiteti

Më shumë nga Aktualiteti

Lajmet e Fundit

Te Fundit