Home Aktualitet Egnatia baraz...

Egnatia barazon me Vllazninë, shkon në finale ndaj Partizanit për titull

422
0

Egnatia siguroi kualifikimin në finalen e madhe të titullit kampion. Rrogozhinasve, iu mjaftoi barazimi pa gola ndaj Vllaznisë në gjysmëfinalen e “Final Four”, për të kaluar më tej.

Skuadra e Tetovës, e mbylli kampionatin e rregullt në vendin e parë dhe për këtë arsye, kishte barazimin si avantazh. Në “Air Albania”, ishte një ndeshje spektakolare dhe me raste të shumta, por asnjëra nga skuadrat nuk shënoi dot.

Egnatia gjeti rrugën e rrjetës në dy raste, por fillimisht një gol u anulua nga VAR për prekje me dorë dhe me pas për pozicion jashtë loje. Në finalen e titullit kampion, Egnatia do të përballet me Partizanin, sfidë e planifikuar të luhet më 26 maj.

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Aktualiteti

Më shumë nga Aktualiteti

Lajmet e Fundit

Te Fundit