Home Sporti Erzeni merr f...

Erzeni merr fitoren e parë, i shkakton një tjetër humbje Dinamo City-it

0
0

Erzeni ka marrë fitoren e parë në Superiore për këtë sezon, teksa mposhti me rezultatin 2-1 Dinamo City, në ndeshjen e vlefshme për javën e katërt.

Shijakasit e mbyllën pjesën e parë në avantazh falë golit të shënuar nga Maliqi në minutën e 27-të.

Në pjesën e dytë, Dinamo barazoi shifrat në minutën e 57-të me Zabërgja. Një gafë e portierit Rexhepi, në minutën e 77-të, që shkakton penallti dhe nga 11 metra, Kahrimanovic nuk gabon, duke rikthyer avantazhin për Erzenin.

Shijakasit ngjiten në vendin e pestë me 5 pikë, ndërsa Dinamo City mban vendin e tetë me 3 pikë.

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Sporti

Me shumë nga Sport

Lajmet e Fundit

Te Fundit