Home Aktualitet Euro e mbyll ...

Euro e mbyll muajin me rënie, paundi britanik pëson rritje të lehtë

146
0

Euro ka zbritur në nivelet më të ulëta duke u këmbyer kështu për 101.92 lekë. Rënia e vlerës së monedhës europaine kundrejt asaj vendase arriti nivelet e mesit të korrikut kur dhe kjo valutë si pasojë edhe e prurjeve turistike ra në nivelin më të ulët, në 100.49 lekë.

Sipas kursit zyrtar të Bankës së Shqipërisë në blerje euro tregtohet për 101.44 lekë dhe në shitje për 102.48 lekë.

Ndërkohë në rënie paraqitet edhe dollari ndërsa paundi britanik dhe franga zvicerane kanë pësuar rritje.

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Aktualiteti

Më shumë nga Aktualiteti

Lajmet e Fundit

Te Fundit