Home Aktualitet Eurodeputeti ...

Eurodeputeti sllovak lëshon pëllumbin në Parlament si simbol i paqes

17
0

Një veprim i pazakontë ka ndodhur gjatë një seance të Parlamentit Europian.

Eurodeputeti sllovak ka nxjerrë nga çanta një pëllumb të cilin e ka lëshuar në sallën e Parlamentit duke përcjellë një mesazh me të si ‘simbol i paqes’.

Ai u shpreh se dëshironte paqe mes ukrainasave dhe rusëve por dhe në të gjitha vendet e botës poashtu.

“Unë do të doja ta liroj këtë pëllumb si një simbol të paqes, për të simbolizuar se Evropa ka nevojë për paqe. Le ta lëmë këtë pëllumb të na bashkojë të gjithëve”, shtoi eurodeputeti sllovak.

Megjithatë, në vend që t’i bashkonte të pranishmit, gjesti i tij u duk se tmerroi disa nga ta pranishmit.

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Aktualiteti

Më shumë nga Aktualiteti

Lajmet e Fundit

Te Fundit